more_horiz
Wiadomości

"Warunkiem zwycięstwa w wyborach jest jedność". Adam Bielan o Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 11:19
Prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan podkreślił potrzebę jedności Zjednoczonej Prawicy. Europoseł odniósł się w Programie 3. Polskiego Radia do słów krytyki na temat rządu wypowiedzianych przez ministra sprawiedliwości, szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobrę.
Adam Bielan o Zjednoczonej Prawicy: podkreślamy kwestie jedności
Adam Bielan o Zjednoczonej Prawicy: podkreślamy kwestie jednościFoto: verconer/Shutterstock

- Rozumiem, że ktoś się może nie zgadzać z decyzjami większości, ale my podkreślamy potrzebę jedności - mówił polityk.

Prezes Partii Republikańskiej podkreślił, że w przeciwieństwie do Zbigniewa Ziobry nie krytykuje rządu, w którym zasiada od 7 lat. - Warunkiem podstawowym zwycięstwa w przyszłym roku jest jedność i to, żebyśmy grali do jednej bramki - powiedział Bielan.


Posłuchaj
00:19 Bielan o jedności Zjednoczonej Prawicy.mp3 Adam Bielan o jedności Zjednoczonej Prawicy (IAR)

 

Różnice programowe

- Dla mnie jest czymś naturalnym, że istnieją pewne różnice polityczne i programowe, gdyby było inaczej, tworzylibyśmy jedną partię, są napięcia personalne, nie wszyscy muszą się lubić, politycy są często ludźmi ambitnymi i rywalizują ze sobą; ważne, by nie przekraczać pewnej miary - stwierdził europoseł.

Adam Bielan dodał, że w piątek, na konwencji Partii Republikańskiej, gdzie między innymi przedstawiony został jej program, był obecny lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński, który także mówił o jedności.

- O to apelujemy do wszystkich polityków Zjednoczonej Prawicy, o jedność. Partia Republikańska na pewno nie zrobi niczego aby jedność zburzyć - zapewnił Adam Bielan.

Czytaj także:

Adam Bielan w Programie 3 Polskiego Radia:

pg,PR3,iar

Zobacz także

Zobacz także