more_horiz
Wiadomości

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach. Rząd podjął decyzję

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 15:45
Maseczki zostaną z nami dłużej. Rząd przedłuży aktualne ograniczenia epidemiczne dot. obowiązkowego noszenia maseczek w szpitalach i aptekach. Do kiedy? Koniec marca 2023 r.
Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach. Jest decyzja
Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach. Jest decyzjaFoto: shutterstock.com/PH888

Rząd przedłuży do 31 marca 2023 r. aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. W wykazie prac rządu zamieszczono informację na ten temat.

W wykazie zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Obowiązek noszenia maseczek. Co ze szpitalami i aptekami?

Uzasadnione jest to - jak podano - m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Przedłużenie obowiązywania obowiązku noszenia maseczek w aptekach i szpitalach szef MZ zapowiedział w wywiadzie dla PAP w połowie listopada. Akcentował wówczas, że maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV.

Czytaj także:

Zobacz: Waldemar Kraska w Programie 1 Polskiego Radia

PAP/IAR/pb

Zobacz także

Zobacz także