W nocy w wielu miejscach pojawią się gęste mgły. IMGW ostrzega

- W nocy z wtorku na środę w wielu miejscach tworzyć się będą gęste mgły ograniczające widzialność do 200 metrów – powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Na Suwalszczyźnie spaść może słaby śnieg. W środę na południowym zachodzie termometry powinny wskazać nawet 11 stopni Celsjusza.

2023-02-14, 21:32

W nocy w wielu miejscach pojawią się gęste mgły. IMGW ostrzega
Synoptyk IMGW: w nocy w wielu miejscach gęste mgły. Foto: Shutterstock/ Elena Elisseeva

- Na noc z wtorku na środę prognozowane jest zachmurzenie duże, nawet całkowite, ale na południu, południowym zachodzie kraju zaczną się już pojawiać rozpogodzenia – przekazała Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zaznaczyła, że na północnym wschodzie możliwe są słabe opady mżawki, lokalnie także marznącej. Na Suwalszczyźnie możliwy jest słaby śnieg. - W wielu miejscach tworzyć się będą gęste mgły ograniczające widzialność do 200 metrów – powiedziała synoptyk IMGW.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na południu kraju do plus 2 stopni Celsjusza nad morzem. Synoptyk IMGW zaznaczyła przy tym, że w rejonach podgórskich temperatura może spaść lokalnie do minus 10 stopni Celsjusza.

Duże zachmurzenie

Wiatr będzie słaby, na ogół zmienny, w drugiej połowie nocy przechodzący w kierunki południowe.
W środę nadal przeważnie zachmurzenie duże i całkowite. - Tylko na południowym zachodzie będą się pojawiać rozpogodzenia. Jeszcze rano, a na północnym wschodzie nawet do południa, mogą się utrzymywać mgły ograniczające widzialność do 200 metrów – podkreśliła Woźniak.

REKLAMA

Nadal na północnym wschodzie możliwe są słabe opady mżawki, która rano lokalnie może być marznąca.
Najcieplej będzie na południowym zachodzie. Tam temperatura wzrośnie nawet do 11 stopni Celsjusza. Ok. 5 stopni na plusie powinno być w centrum kraju, a do 2 stopni Celsjusza wskażą termometry na północnym wschodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych.

Czytaj także:

dn/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej