more_horiz
Wiadomości

"PO wspiera ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką". Beata Szydło dla i.pl

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 08:59
W opublikowanej rozmowie z portalem i.pl europoseł PiS Beata Szydło oceniła, że "PiS walczy o silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej, broniąc jednocześnie naszych wartości i suwerenności".  - PO wspiera ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką - dodała.
PO wspiera ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką. Beata Szydło dla i.pl
"PO wspiera ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką". Beata Szydło dla i.plFoto: PAP/Piotr Polak

Beata Szydło w rozmowie z i.pl pytana o jedną, zasadniczą różnicę, między rządami PiS a PO-PSL, powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość "jest ugrupowaniem, które uczyniło gospodarzem Polski wszystkich Polaków". - Daliśmy im nowe szanse i możliwości skorzystania z rozwoju gospodarczego naszego kraju - dodała.

"PiS wyrównuje szanse"

- Pokazaliśmy, że każdy, kto wymaga wsparcia, to wsparcie otrzyma. Nasze ugrupowanie inwestuje tak duże środki w inicjatywy społeczne, aby wyrównać szanse. Dzięki naszym programom poprawiła się sytuacja osób starszych i zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. Rząd Platformy stawiał na rozwój kilku dużych ośrodków miejskich, a dzięki nam to mniejsze miejscowości mogły się rozwijać - oceniła.

Szydło podkreśliła, że obie partie mają też inne spojrzenie i rozumienie roli Polski w Unii Europejskiej. - Nasze ugrupowanie walczy o jej silną pozycję na arenie międzynarodowej, broniąc jednocześnie naszych wartości i suwerenności. Z perspektywy mojej pracy w Parlamencie Europejskim dostrzegam, że PO wspiera ideę federalistycznej Unii pod egidą niemiecką - powiedziała.

Zapytana o to, czy wystartuje w wyborach parlamentarnych, odpowiedziała, że w tej chwili koncentruje się na pracy w Parlamencie Europejskim tak jak inni europosłowie. - Niemniej jednak wspieramy i będziemy nadal wspierać kampanię wyborczą PiS - dodała.

Czytaj także:


PAP/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także