more_horiz
Wiadomości

Wybory parlamentarne w Polsce. Ryszard Terlecki wskazał potencjalny termin

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 22:22
- Wydaje mi się, że termin 15 października, a więc pięknej polskiej jesieni, jest bardzo dobry - powiedział portalowi i.pl wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, pytany o możliwą datę wyborów parlamentarnych. Zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie prezydent.
Ryszard Terlecki o możliwej dacie wyborów: Wydaje mi się, że termin 15 października jest bardzo dobry
Ryszard Terlecki o możliwej dacie wyborów: Wydaje mi się, że termin 15 października jest bardzo dobryFoto: Krzysztof Szczucki

Terlecki pytany, czy PiS dąży do samodzielnych rządów po wyborach, odparł: "Tak, oczywiście. To najwygodniejsze i najłatwiej realizować własny program. Wydaje mi się, że to będzie możliwe".
Dopytywany, czy dopuszcza koalicję np. z PSL lub Konfederacją gdyby w październiku wynik PiS, nie pozwalał na samodzielne rządy, Terlecki stwierdził, że "trudno to w tej chwili powiedzieć, bo to też zależy od wyników innych partii".

- Z pewnością są i w Konfederacji, i w PSL posłowie, którzy przekonują swoje władze polityczne, że warto zawiązać sojusz z Prawem i Sprawiedliwością. Uważam, że oni po wyborach będą skłonni do tego, żeby współpracować - zaznaczył.

"Termin 15 października jest bardzo dobry"

Na pytanie czy już trwają jakieś rozmowy z tymi ugrupowaniami, Terlecki powiedział: "nie uprzedzajmy wydarzeń, poczekajmy na wyniki wyborów".

Terlecki został także zapytany, czy osobiście rozmawiał z przedstawicielami którejś z tych partii, ale odmówił odpowiedzi.

Na pytanie, czy jego zdaniem data 15 października jako termin wyborów jest prawdopodobna i czy były na ten temat rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą odpowiedział: "To jest decyzja pana prezydenta. Wydaje mi się jednak, że termin 15 października – a więc pięknej polskiej jesieni – jest bardzo dobry".

Czytaj także:

dn/PAP

Zobacz także

Zobacz także