more_horiz
Wiadomości

Karczewski: liczę na odbicie izby wyższej przez Zjednoczoną Prawicę

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 07:13
- Gdybyśmy mieli większość senacką, to wiele spraw moglibyśmy robić szybciej w porozumieniu z rządem i Sejmem, a na pewno proces legislacyjny byłby sprawniejszy - mówi "Gazecie Polskiej" Stanisław Karczewski, senator PiS. - Liczę na odbicie izby wyższej przez Zjednoczoną Prawicę - dodaje.
Stanisław Karczewski o Pakcie Senackim: jedynym wspólnym programem jest anty-PiS.
Stanisław Karczewski o Pakcie Senackim: jedynym wspólnym programem jest "anty-PiS".Foto: Senat RP

- My - senatorzy Prawa i Sprawiedliwości - patrzymy na to spokojnie, ale jednocześnie bardzo intensywnie pracujemy, by osiągnąć jak najlepszy wynik w wyborach jesiennych do Senatu. Jesteśmy dobrej myśli i osobiście liczę na odbicie izby wyższej przez Zjednoczoną Prawicę - mówi gazecie Karczewski, odnosząc się do paktu senackiego podpisanego przez Koalicję Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polskę 2050, Lewicę i Tak! Dla Polski.

Zdaniem Karczewskiego dążenie do władzy i skuteczne rządzenie państwem powinno być poprzedzone przedstawieniem programu wyborczego.

Program "anty-PiS"

- W tym pakiecie jedynym wspólnym programem jest "anty-PiS". Wybory to święto demokracji, a koalicja partii politycznych nieprzedstawiająca żadnego programu wyborczego to zaprzeczenie idei demokracji - ocenia senator.

Dodaje, że "generalnie tzw. pakt senacki jest złożony z szeregu formacji politycznych różniących się od siebie diametralnie. Część potencjalnych kandydatów jest wyjątkowo radykalna w poglądach, czego wyborcy nie akceptują".

Zobacz także:

pg,pap

Zobacz także

Zobacz także