more_horiz
Wiadomości

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie. Ucierpiała jedna osoba

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 16:25
25-letni mężczyzna został ranny w wyniku pożaru, do którego doszło w zakładzie rozlewni gazu przy ul. Portowej w Głogowie (Dolnośląskie). Pożar już się nie rozprzestrzenia. Na miejscu jest 10 zastępów straży pożarnej.
25-letni mężczyzna został ranny w wyniku pożaru, do którego doszło w zakładzie rozlewni gazu przy ul. Portowej w Głogowie
25-letni mężczyzna został ranny w wyniku pożaru, do którego doszło w zakładzie rozlewni gazu przy ul. Portowej w GłogowieFoto: Soft Light/Shutterstock

Jak powiedziała rzeczniczka dolnośląskiej PSP Magdalena Cwynar, pożar wybuchł na terenie niewielkiego zakładu rozlewni gaz przy ul. Portowej w Głogowie. - Na terenie tego zakładu napełniane są butle z gazem. W wyniku pożaru ranny został 25-letnie mężczyzna; ma m.in. poparzenia twarzy - powiedziała Cwynar.

Eksplozja butli z gazem

W wyniku wysokiej temperatury butle z gazem zaczęły eksplodować. Na miejscu zdarzenia jest 10 zastępów straży pożarne. - Sytuacja jest już opanowana, ogień nie rozprzestrzenia się - dodała rzeczniczka.

Po wybuchu pożaru wstrzymano ruch kolejowy w okolicach zakładu rozlewni gazu. Według informacji straży pożarnej ruch na linii kolejowej został już przywrócony.

Nadal nieprzejezdna jest jedna z ulic przy zakładzie. Nie wiadomo kiedy zakończy się akcja gaśnicza.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także