more_horiz
Wiadomości

Groźne zderzenie tramwajów w Gdańsku. Cztery osoby trafiły do szpitala

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 20:03
Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala po wypadku dwóch tramwajów na gdańskim Chełmie, do którego doszło w poniedziałek. Na miejscu pracował prokurator i policyjny technik.
Groźne zderzenie tramwajów w Gdańsku. Cztery osoby trafiły do szpitala
Groźne zderzenie tramwajów w Gdańsku. Cztery osoby trafiły do szpitalaFoto: TT/KWPSP Gdańsk

- W poniedziałek przed godz. 17.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, że przy ul. Profesora Romualda Cebertowicza na gdańskim Chełmie zderzyły się dwa tramwaje. Na miejscu pracowały trzy patrole ruchu drogowego oraz inne służby - przekazał oficer prasowy gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Dodał, że funkcjonariusze pomogli ratownikom podczas udzielania pomocy poszkodowanym i kierowali ruchem. Na miejscu wypadku pracował też prokurator oraz policyjny technik.  - Policjanci wykonywali oględziny, zabezpieczyli ślady i będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia - zapewnił.

Do szpitala trafiły cztery osoby

Oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa podał, że po zderzeniu do szpitala zostały przewiezione cztery osoby.

 - Ze wstępnych informacji wynika, że do zderzenia tramwajów doszło, gdy jeden z nich stał na przystanku, a drugi najechał na jego tył - mówiła rzeczniczka Gdańskich Autobusów i Tramwajów Anna Dobrowolska. Zapewniła, że przyczyny wypadku będą wyjaśniane.

Podała również, że w piątek ok. godz. 19:30 ruch tramwajów na gdańskim Chełmie został przywrócony.

Czytaj też:

PAP/mn

Zobacz także

Zobacz także