more_horiz
Wiadomości

Remont prestiżowego nabrzeża w Gdańsku za 41 mln zł. "Pracownicy, jak już się tu pojawią, to... śpią" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 17:42
- To wstyd na całą Polskę - tak dla portalu PolskieRadio24.pl mówi Dominik Przyszek. Przedsiębiorca z centrum Gdańska komentuje postęp prac przy finansowanej przez miasto Gdańsk przebudowie Długiego Pobrzeża - jednego z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych miejsc przez turystów w mieście. Według przedsiębiorcy "pracowników nie widać, a jak się już pojawią, to...śpią"
Remont prestiżowego nabrzeża w Gdańsku za 41 mln zł. Jak już się pojawią tu pracownicy, to... śpią
Remont prestiżowego nabrzeża w Gdańsku za 41 mln zł. "Jak już się pojawią tu pracownicy, to... śpią"Foto: Dominik Parzyszek

Podkreślmy, że Długie Pobrzeże w Gdańsku to jeden z najważniejszych deptaków w mieście - prowadzi on od Drogi Królewskiej, gdzie stoi Fontanna Neptuna, do Żurawia i ciągnie się wzdłuż Motławy. Każdego lata spaceruje tamtędy tysiące turystów. Powstaje tu też tyle samo pamiątkowych fotografii. Miasto zdecydowało się wyremontować nabrzeże i deptak za kwotę 41 milionów złotych. To pierwszy remont od lat 60. ub. wieku. Prace realizowane będą nawet pomimo dużego ruchu turystycznego.

Jednak pobliscy przedsiębiorcy i mieszkań na inwestycje patrzą z coraz większą trwogą. Alarmują, że nic się na placu budowy nie dzieje.

Przedsiębiorcy i mieszkańcy pytaj o budowę

Dominik Parzyszek, który prowadzi biznes w sąsiedztwie nabrzeża, przekonuje, że "pracowników nie widać, a jak się już pojawią, to... śpią". Na dowód Parzyszek umieszcza w sieci filmy z postępu prac.

- Nie dość, że w tym roku mamy zamknięte nabrzeże, to na dodatek widoki na Motławę z położonego powyżej deptaku zasłonięto. Władze Gdańska szczycą się faktem, że są miastem bez plastiku, a tymczasem ogrodzenia są nimi ustrojone - mówi dla portalu PolskieRadio24.pl Parzyszek.

- To jest wstyd na całą Polskę. Obawiamy się, że tej inwestycji nie da się skończyć w terminie. Możliwe, że utrudnienia będą w przyszłym sezonie - dodaje.

Czekamy na stanowisko miasta

Warto nadmienić, że inwestycja ma być gotowa w I kwartale 2024 r.

Zapytaliśmy urzędników, co jest powodem, że budowa stanęła, a pracownicy, jak się pojawiają, śpią. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, na pewno ją opublikujemy.

Czytaj też:

PolskieRadio24.pl/Maciej Naskręt

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także