more_horiz
Wiadomości

Piknik rodzinny 800+ w Suwałkach. Wicewojewoda zaprasza rodziców z dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 06:07
W Suwałkach odbędzie się pierwszy na Suwalszczyźnie Piknik Rodzinny 800 plus. Będzie to okazja, żeby zapoznać się ze szczegółami programu, który wejdzie w życie 1 stycznia 2024 roku i zastąpi dotychczasowe świadczenie wynoszące 500 złotych.
Suwalski Piknik Rodzinny Rodzina 800+ rozpocznie sięw południu
Suwalski Piknik Rodzinny Rodzina 800+ rozpocznie się w południuFoto: Twitter/@MRiPS_GOV_PL

Piknik rozpocznie się o 12:00 na Placu Marii Konopnickiej. Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, jak kąciki zabaw i animacyjne, ale także stanowiska informacyjne dla dorosłych, w tym - instytucji państwowych. - W szczególności, będzie można spotkać np. przedstawicieli ZUS, czy NFZ - powiedział wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Realna pomoc polskim rodzinom

Tylko w powiecie suwalskim z Programu Rodzina 500+ w ubiegłym roku skorzystało ponad 10 tysięcy dzieci. Wypłacono na ten cel niemal 34 milionów złotych. - W milionach polskich rodzin dokonała się prawdziwa rewolucja. Nagle okazało się, że, szczególnie w rodzinach najbiedniejszych, gdzie mieliśmy do czynienia z systemową biedą, z problemami finansowymi, udało się wykreślić miliony ludzi z obszaru poniżej granicy ubóstwa - dodał wicewojewoda.

Wskazał, że dzięki programowi Rodzina 500+ poprawiłą się także sytuacja rodzin średnio sytuowanych i w ogóle wszystkich rodzin żyjących w Polsce.

800+ w miejsce 500+

Pod koniec czerwca Rada Ministrów przyjęła przepisy, które wprowadzają 800 zł miesięcznie dla każdego dziecka od 1 stycznia 2024 r. Ustawę podpisał już prezydent Andrzej Duda. Podwyższenie świadczenia rodzinnego stanie się automatycznie, nie trzeba będzie składać żadnych wniosków - podkreślali politycy obozu rządzącego. 

- To nie jest obietnica wyborcza tylko fakt. Są to dodatkowe 24 mld zł – te duże pieniądze może przemawiają do wszystkich jak duże jest to wsparcie. Wyobraźmy sobie, że przez 18 lat kiedy rodzice wychowują dziecko dostaną ponad 172 tys. zł. Tego przed rokiem 2016 nie było – chwaliła zmiany w sztandarowym programie PiS minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 

Czytaj także:

[ZOBACZ TAKŻE] Maląg: 800+ nie wpłynie na inne programy społeczne. Wszystkie zostaną zachowane 

PAP, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także