more_horiz
Wiadomości

Minister Błaszczak otworzył oddział dziecięcy w szpitalu w Legionowie. "To strzał w dziesiątkę"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 10:44
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak otworzył Oddział Chorób Dziecięcych w Wojskowym Instytucie Medycznym Szpital w Legionowie. To pierwszy w historii miasta oddział świadczący opiekę medyczną nad dziećmi.
W szpitalu w Legionowie minister obrony otworzył oddział, który jako pierwszym w historii miasta i świadczy opiekę medyczną nad dziećmi
W szpitalu w Legionowie minister obrony otworzył oddział, który jako pierwszym w historii miasta i świadczy opiekę medyczną nad dziećmiFoto: twitter.com/MON_GOV_PL

- Bardzo się cieszę, że dziś jesteśmy świadkami otwarcia nowego oddziału chorób dziecięcych, który jest czynny całą dobę 7 dni w tygodniu, który jest wyposażony w nowoczesny sprzęt - mówił szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

Oddział z najnowszymi standardami

Podkreślił, że oddział spełnia najnowsze standardy. Ma dziesięć łóżek rozmieszczonych w pięciu salach z wydzielonym Pododdziałem Niemowlęcym. Rodzice będą mogli w nim przebywać z dziećmi przez cały okres hospitalizacji.

Oddział będzie pełnił 24-godzinny dyżur, przyjmując dzieci do leczenia i diagnostyki w trybie pilnym i planowym.

Szpital był "strzałem w dziesiątkę"

Szpital w Legionowie został otwarty, z inicjatywy ministra Mariusza Błaszczaka, w styczniu 2022 roku. Dotychczas przyjął ponad 16 tysięcy pacjentów.

Jego utworzenie szef resortu obrony określił jako strzał w dziesiątkę.

 - Jest to szpital, w którym leczą, obok lekarzy cywilnych, lekarze wojskowi z czego też jestem bardzo dumny - powiedział minister. - Praca w szpitalu tu, w Legionowie, jest szansą rozwoju dla żołnierzy lekarzy. To wszystko daje poczucie bezpieczeństwa nam wszystkim. To jest gwarancją bezpieczeństwa naszego kraju - dodał.

Legionowo czekało na szpital od 1980 roku

Minister przypomniał, że w 1980 roku, kiedy powstawała "Solidarność", w Legionowie głównym postulatem była budowa szpitala.

 - Przez te wszystkie dekady oprócz składania obietnic nie zrobiono nic w sprawie budowy szpitala - przypomniał Mariusz Błaszczak. - Ja mam podwójną satysfakcję dlatego, że jako minister obrony narodowej doprowadziłem do tego, że szpital jest w Legionowie, został pobudowany, służy opiece zdrowotnej mieszkańców powiatu, ale również jako poseł wybrany z tego okręgu też mam satysfakcję dużej sprawczości działania - wyjaśnił szef resortu obrony.

Zobacz na TVP Info: II faza programu Wisła. Błaszczak: Kluczowy element obrony przeciwlotniczej

Całodobowa pomoc medyczna

Placówka całodobowo zapewnia podstawową i specjalistyczną pomoc medyczną. Funkcjonują w niej oddziały: kardiologii interwencyjnej i chorób wewnętrznych, dziennej rehabilitacji kardiologicznej, chirurgii okulistycznej, ginekologii małoinwazyjnej i endoskopowej, chirurgii ogólnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Zobacz na i.pl:Systemy HIMARS dla Polski. Minister obrony Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę ramową

Minister @mblaszczak: szpital w #Legionowo @WIMWarszawa to szpital nowoczesny, zbudowany według najnowszych standardów. W szpitalu leczą zarówno osoby ze środowiska cywilnego, jak również lekarze wojskowi. Jest to okazja do rozwoju wojskowej służby zdrowia. pic.twitter.com/FKujHwDMtf

Czytaj także:

Posłuchaj

00:29 12550500_1.mp3 Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak otworzył Oddział Chorób Dziecięcych w Wojskowym Instytucie Medycznym Szpital w Legionowie (IAR)

[ZOBACZ TAKŻE] Minister Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia
IAR/kg


Zobacz także

Zobacz także