more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: chcemy znieść immunitety w imię równości i uczciwości

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2023 18:36
Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu prezes Jarosław Kaczyńskich po raz kolejny zapowiedział, że jedną z najważniejszych propozycji jego ugrupowania jest zniesienie immunitetów. - Zrobimy to w imię zasady równości i uczciwości - mówił szef partii rządzącej.
Jarosław Kaczyński: chcemy znieść immunitety w imię równości i uczciwości
Jarosław Kaczyński: chcemy znieść immunitety w imię równości i uczciwości Foto: Twitter/Kancelaria Sejmu

- Nasz program jest szeroki, a jednym z jego punktów jest zniesienie immunitetu. Chcemy to zrobić w imię zasad równości i uczciwości - mówił Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu.

- My uznajemy wolność obywateli, a fundamentem władzy jest zwykła, ludzka uczciwość. Nasi przeciwnicy tych zasad nie uznają - zaznaczał.

Jarosław Kaczyński wskazał, że wśród wielu propozycji jego partii ta należy do ważniejszych. - Nasz program jest rozłożony na punkty, co najmniej 150, ale równie dobrze można i powiedzieć 300 różnego rodzaju punktów, ale jeden z nich jakby nie został dostrzeżony - to jest proszę państwa zniesienie immunitetów. My chcemy znieść immunitety - powiedział prezes Kaczyński.

Dalszy etap walki z nadużyciami

Zniesienie immunitetów ma być kolejnym z etapów walki z nadużyciami w sferze politycznej oraz innych istotnych sferach życia społecznego - Skończyliśmy z systemem, który pozwalał na ogromną sferę nadużyć: vatowskich, paliwowych i innych. To było budowanie fortun. Myśmy z tym skończyli w interesie całego narodu - oświadczył wicepremier Kaczyński.

Jak wskazywał w interesie całego społeczeństwa jest zerwanie z tym systemem, w którym popłacała nieuczciwość, a na którym wyrosło wiele obecnych politycznych karier. - Oni korzystali na dawnym systemie - systemie, który między innymi dopuszczał ogromną sferę nadużycia, ogromną sferę przejmowania tego, co wspólne, w prywatne ręce - ocenił prezes PiS.

Zobacz również na niezalezna.pl: „Brał łapówy!” - Ziobro ostro o Grodzkim. „Blokuje sprawę, tak by nie mógł się nią zająć sąd...”

Czytaj także:

PAP/łs

Zobacz także

Zobacz także