more_horiz
Wiadomości

Minister Czarnek: Merkel i Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 20:37
- Pani Merkel i pan Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantów wykorzystywanych przez mafię, która przewozi ich przez Morze Śródziemne w nieludzkich warunkach – powiedział w piątek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek: pani Merkel i pan Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantów
Przemysław Czarnek: pani Merkel i pan Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantówFoto: youtube.com / Ministerstwo Edukacji i Nauki / screen

Odnosząc się do twierdzeń opozycji dotyczącej tzw. afery wizowej minister powiedział, że "główną zasadą i ideą kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej jest kłamstwo" i doprowadzenie do sytuacji w której kanclerz Niemiec Olaf Scholz "atakuje Polskę" twierdząc, że kryzys migracyjny wynika z postawy Polski.

- To ohydny i antypolski festiwal kłamstw. Niemcy sami są sobie winni. To Merkel wraz z Tuskiem otwierali ramiona na wszystkich, którzy przybywali z Afryki Północnej i krajów islamskich. To oni mówili i nadal mówią, że trzeba ich przymusowo relokować, a tych którzy strzegli granic chcieli karać - podkreślił minister Czarnek, dodając, że polityka multikulturalizmu lansowana przez Berlin prowadzi do "chaosu i zapaści w Europie Zachodniej" oraz "wypierania cywilizacji łacińskiej przez islamską".

"Chronimy swoje granice"

Jednocześnie podkreślił, że sprzeciw wobec nielegalnej imigracji uchronił Polskę przed obecnością grup bandyckich, które atakują kobiety na polskich granicach.

- W Polsce jest bezpiecznie, ponieważ my chronimy swoje granice, a to kto przyjeżdża do nas z kierunków, na których nie ma granicy, bo jesteśmy w strefie Schengen, to już kwestia niebezpieczeństwa sprowadzonego przez Niemcy nie tylko na Europę. Pani Merkel i pan Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantów wykorzystywanych przez mafię, która przewozi ich przez Morze Śródziemne w nieludzkich warunkach. Są przewożeni, ponieważ przymusowa relokacja otwiera dla nich bramy. To sygnał dla mafii, że może jeszcze i jeszcze przywozić nielegalnych migrantów - zaznaczył minister edukacji.

Dodał, że podobnym sygnałem dla mafii przemycającej migrantów jest postawa polityków opozycji, którzy opowiadali się za "wpuszczaniem nielegalnych imigrantów".

Relacje polsko-ukraińskie

Czarnek odniósł się również do relacji polsko-ukraińskich, o które był pytany w kontekście swojego pisma do Instytutu Pamięci Narodowej, dotyczącego funkcjonariusza SS-Galizien oklaskiwanego w parlamencie Kanady.

Minister przypomniał o nierozwiązanej sprawie ekshumacji nieupamiętnionych do dziś ofiarach zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Galicji. - Nie może być tak, że szczątki Polaków leżą gdzieś w polu poniewierane przez traktory i brony, a zbrodniarz, który mógł dopuszczać się tych zbrodni jest fetowany w kanadyjskim parlamencie. To kwestia prawdy historycznej - powiedział.

To i inne działania rządu ukraińskiego określił jako "strzał w stopę sprzeczny z interesami Ukrainy". - Również wypowiedzi wobec Polski, najlepszego sojusznika Ukrainy, są sprzeczne z interesem Ukrainy - zaznaczył szef resortu edukacji.

I kontynuował, że polityka Ukrainy nie przekłada się na stosunki pomiędzy Polakami i Ukraińcami.

13. odcinek "Resetu"

W kontekście polityki Rosji i Niemiec Przemysław Czarnek mówił o 13. odcinku serialu "Reset", w którym przeanalizowano wydarzenia związane z zatrzymaniem w Polsce w 2010 r. premiera emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa.

Zobacz również w tvp.info: Pakt migracyjny. Saryusz-Wolski w PE: Napędza nielegalną migrację

- Ten serial odsłania funkcjonowanie kondominium niemiecko-rosyjskiego na ziemiach polskich pod zarządem Tuska i jego towarzyszy. To w zasadzie nie było suwerenne państwo polskie - podkreślił minister. Dodał, że te informacje służą ocenie tego, w jaki "służalczy sposób Tusk i Sikorski odnosili się Niemiec i Rosji".

Wybory parlamentarne

Pytany o ewentualnego przyszłego koalicjanta Zjednoczonej Prawicy w nowym parlamencie, Czarnek powiedział, że celem jest zwycięstwo pozwalające na samodzielną większość w Sejmie.

Zobacz również w i.pl: Co kierowało Angelą Merkel, kiedy otwierała drzwi migrantom? Prof. Tomasz Grzegorz Grosse: Jej działania były antyeuropejskie

Ponadto oznajmił, że celem na kolejną kadencję jest dokończenie reformy systemu wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj także:

[ZOBACZ TAKŻE] Von der Leyen jak Merkel ws. migrantów. Wiceminister aktywów państwowych: polityka "herzlich willkommen 2.0"

PAP/IAR/łl

Zobacz także

Zobacz także