Wypłaty przez KRRiT środków z abonamentu. Müller podał warunek
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna przekazać środki mediom publicznym, jeśli rozwiane zostaną wątpliwości prawne odnośnie zarządów spółek medialnych - ocenił poseł PiS Piotr Müller, komentując spór o środki z abonamentu dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
2024-04-12, 09:05
Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller był pytany czy KRRiT powinna wypłacić mediom publicznym zaległe pieniądze.
- Jeżeli uzna, że wszystkie wątpliwości prawne są rozwiane, to tak. Jeżeli uzna, że nie, to jest jeszcze droga sądowa - wskazał Müller.
Podkreślił, że "media mogą domagać się w drodze sądowej przekazania tych środków, jeżeli są pewne, że wszystko jest OK".
Sprawa dla Trybunału Stanu
Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że rozważa skierowanie wniosku do parlamentu o Trybunał Stanu dla przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego.
REKLAMA
Powodem jest nieprzekazanie przez przewodniczącego Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu środków należnych im z abonamentu radiowo-telewizyjnego.
Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego
Sąd wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego decyzję o postawieniu w stan likwidacji Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Likwidator TVP wezwał przewodniczącego KRRiT do wypłaty wpływów z opłat abonamentowych, a likwidator Polskiego Radia Paweł Majcher powiedział, że dotychczasowe działania KRRiT w sprawie abonamentu są bezprawne.
Przewodniczący KRRiT nie zamierza odpowiadać na wezwanie likwidatora TVP. Pieniądze z abonamentu mają trafić wkrótce do depozytu sądowego.
REKLAMA
Posłuchaj
- Środki dla mediów publicznych. Kiedy KRRiT je odblokuje? Prof. Kowalski wyjaśnia
- Media publiczne. Nadciąga rewolucyjna zmiana dotycząca abonamentu
IAR/fc
REKLAMA