Zima nie chce opuścić Polski. Arktyczne powietrze i przymrozki

IMGW prognozuje przymrozki w południowo-wschodniej Polsce przez najbliższe dwie noce. Spodziewane są w całym województwie podlaskim, w znacznej części warmińsko-mazurskiego oraz na wschodnich krańcach Mazowsza i północnych Lubelszczyzny. Wydano ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia.

2024-05-10, 10:54

Zima nie chce opuścić Polski. Arktyczne powietrze i przymrozki
W nocy możliwe jest wystąpienie przyrozków.Foto: Shutterstock/ nipa74

W piątek synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo na południu małe. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie w północnej połowie kraju.

Prognoza pogody. Temperatura jak przystało na wiosnę

Temperatura maksymalna od 12-15 stopni na północy i północnym wschodzie do 16-19 stopni na pozostałym obszarze kraju. W rejonie Zatoki Gdańskiej lokalnie będzie chłodniej. Przewiduje się wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty.

W nocy synoptycy przewidują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu przejściowo z rozpogodzeniami. Na Podkarpaciu przelotne opady deszczu. Początkowo również na północy, w centrum i na wschodzie miejscami możliwe są słabe opady deszczu.

Poranne mgły

Nad ranem na Pomorzu lokalnie wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 1 do 4 stopni na północnym wschodzie, a  około 8 stopni w centrum do 10 na zachodzie. Na Suwalszczyźnie i Mazurach przewidziano lokalnie przygruntowe przymrozki do -2 stopni. Wiatr będzie słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr porywisty.

REKLAMA

Na sobotę synoptycy przewidują zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie, południu i w centrum miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna ma wynieść od 12 stopni na północnym wschodzie do 16 stopni w centrum i do 21 na południowym zachodzie. Chłodniej będzie nad morzem, gdzie przewiduje się 10-11 stopni. 

Czytaj także:

Załamanie pogody. Nadchodzą zmiany

IAR/PAP/bartos

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej