Sprawa Pawła Sz. Nowe informacje prokuratury, głos zabrał też premier
Jest decyzja o deportacji Pawła Sz., właściciela marki Red is Bad, z Dominikany do Polski - poinformowała Prokuratura Krajowa. Dzięki zaangażowaniu ministrów udało się szybko zakończyć ten proces - przekazał z kolei premier Donald Tusk.
2024-10-29, 15:22
Strona polska będzie wykonywać decyzję władz Dominikany - poinformowała rzeczniczka PK prok. Anna Adamiak. Trwają uzgodnienia co do daty deportacji.
Premier Donald Tusk chwalił ministrów sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i administracji i spraw zagranicznych - Adama Bodnara, Tomasza Siemoniaka i Radosława Sikorskiego.
Deportacja Pawła Sz. Tusk: pomogła współpraca ministrów
Szef rządu mówił na konferencji prasowej, że "harmonijna współpraca" tych polityków pozwoliła na prędki powrót Sz. "na rodzinną ziemię", by "opowiedział trochę więcej na temat spraw, z powodu których postanowił udać się w daleką wycieczkę". - Szybko doprowadziliśmy do zakończenia tego procesu - wskazał.
Posłuchaj
Paweł Sz. został zatrzymany w piątek na Dominikanie. Od tego czasu Polska współpracowała ze służbami tego kraju w sprawie dalszych kroków wobec poszukiwanego biznesmena. Choć oba kraje nie mają podpisanej umowy o ekstradycji, oceniano, że nie powinno to być przeszkodzą, by deportować Sz.
REKLAMA
Afera RARS. Majątek dla Pawła Sz.
Właściciel marki Red is Bad był poszukiwany w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Według śledczych mężczyzna wspólnie z Michałem K., byłym prezesem RARS, miał dopuścić się działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej.
Według portalu Onet.pl, tylko w ciągu trzech lat na konta Sz. trafiły przelewy na pół miliarda złotych, a zamówienia z Agencji dostawał bez przetargu.
REKLAMA
Za te przestępstwa grozi do dziesięciu lat więzienia.
Konferencja premiera Donalda Tuska:
PAP, IAR, ms
REKLAMA