Matura 2025. Tego szukają maturzyści dzień przed egzaminem. To klasyk wieszcza

Maturzyści przygotowują się do matury. Czasu zostało już naprawdę mało. Część z nich liczy, że w internecie pojawią się jakiekolwiek przecieki, które ułatwią im potyczkę. Jakie frazy dominują w Google Trends? W co celują tegoroczni maturzyści? Sprawdziliśmy to.

2025-05-04, 16:43

Matura 2025. Tego szukają maturzyści dzień przed egzaminem. To klasyk wieszcza
Egzamin maturalny w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Foto: Karol Makurat/East News

Matura 2025. Są pierwsze przecieki

5 maja rozpocznie się główna sesja egzaminów maturalnych - tego dnia absolwenci zmierzą się z językiem polskim na poziomie podstawowym. 6 maja rano będzie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a 7 maja odbędą egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. W sieci pojawiły się już pierwsze przecieki z matur. Jakie frazy dominują w Google Trends?

Pierwsze miejsce zajmują "Sonety krymskie", czyli cykl 18 sonetów Adama Mickiewicza, stanowiących opis podróży poety na Półwysep Krymski latem i jesienią 1825 roku. W dalszej kolejności możemy wyróżnić takie tematy jak "patriotyzm" czy "dekadentyzm". Maturzyści szukają też frazy "przecieki maturalne 2025 discord". Jest też "księga rodzaju streszczenie".

Motyw władzy i apokalipsy. Tego obawiają się maturzyści

Fraza "Motyw", związana z maturą z języka polskiego, cieszyła się największą popularnością w województwie świętokrzyskim. Dalej jest woj. łódzkie, lubelskie i warmińsko-mazurskie. Jakie tematy się najbardziej przebijały w tej frazie? Możemy tu wyróżnić takie jak:

  • władza,
  • apokalipsa,
  • współpraca,
  • Fiodor Dostojewski,
  • koniec świata.

Jeśli chodzi o zapytania, to szczególną popularnością cieszą się takie frazy jak "jakie prawdy o człowieku ujawniają jego sny albo widzenia" czy "motyw cierpienia". Można tu wysnuć teorię, że maturzyści przygotowują się na powieść "Cierpienia młodego Wertera" Johanna Wolfganga Goethego. Pojawiło się również zapytanie "w jakim celu twórca nawiązuje do motywów biblijnych".

REKLAMA

Czytaj także:

Źródło: PolskieRadio24.pl/pb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej