Magdalena Biejat poparła Rafała Trzaskowskiego

Magdalena Biejat zadeklarowała poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. W czasie konferencji przed Sejmem przekazała, że w rozmowie udało jej się przekonać go do swoich kluczowych postulatów. 

2025-05-20, 13:11

Magdalena Biejat poparła Rafała Trzaskowskiego
Magdalena Biejat udzieliła poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Magdalena Biejat odda głos na Rafała Trzaskowskiego

- Spotkałam się z Rafałem Trzaskowskim, żeby wyjaśnić mu, co dla lewicowych wyborców jest ważne. (...) To była bardzo dobra, konstruktywna, merytoryczna rozmowa, za którą bardzo mu dziękuję - mówiła Magdalena Biejat. 

- Chcę dzisiaj bardzo wyraźnie stanąć na stanowisku, że w dobie rosnącej w siłę skrajnej prawicy, rosnących sondaży tych, którzy próbują nas podzielić, kluczowe jest, żeby stanąć w jednym szeregu - oceniła.

Magdalena Biejat zadeklarowała, że poprze kandydata KO w drugiej turze wyborów prezydenckich. - Mam tylko jeden głos. Chcę jasno powiedzieć, że ja ten głos w drugiej turze oddam na Rafała Trzaskowskiego i do tego samego zachęcam wyborców Lewicy - stwiedziła. 

"Przekonałam Rafała Trzaskowskiego"

Jak mówiła, w czasie długiej rozmowy poruszyła kluczowe punkty programowe. Dotyczyły m.in. polityki mieszkaniowej. Kandydatka Lewicy przekazała, że padły w tej kwestii konkrety, które ją satysfakcjonują. 

REKLAMA

- Udało mi się przekonać Rafała Trzaskowskiego, że czas dopłat do kredytów się skończył. Zgodziliśmy się co do tego, że kluczowe jest realizowanie programu budowy mieszkań czynszowych, wspierania samorządów i zwiększania dopłat dla nich w celu finansowania budownictwa społecznego. (...) Rafał Trzaskowski zobowiązał się, że jako prezydent obejmie patronatem prace nad naprawą systemu ochrony zdrowia - przekazała. 

Dodała, że podtrzymał swoje zobowiązani, że będzie popierał wprowadzenie ustaw liberalizujących prawo aborcyjne i związków partnerskich. Wcześniej kandydat KO otrzymał również poparcie od Szymona Hołowni, oraz partii PSL. 

Czytaj także:

Źródło: Polskie Radio/egz

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej