"Nie ma się czego bać". Nawrocki zachęca Trzaskowskiego do badania

Popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki poinformował, że wynik jego testu na obecność narkotyków był negatywny. Ponownie zaprosił Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO, do wykonania podobnego badania. "Jak jest Pan czysty, to nie ma się czego bać" - napisał Nawrocki w mediach społecznościowych.

2025-05-27, 13:03

"Nie ma się czego bać". Nawrocki zachęca Trzaskowskiego do badania
Karol Nawrocki z wynikiem testu na obecność narkotyków; Rafał Trzaskowski . Foto: X/KarolNawrocki/PAP/Leszek Szymański

Test Nawrockiego był negatywny. Gdańszczanin zwraca się do Trzaskowskiego

Karol Nawrocki opublikował we wtorek na platformie X wpis, w którym zamieścił zdjęcie dokumentujące wynik testu na obecność narkotyków. "Polacy chcą mieć pewność, że przyszły Prezydent jest w pełni zdrowy. Dlatego zrobiłem test na obecność narkotyków. Wynik oczywiście negatywny. Teraz kolej na Pana Rafała! Odwagi! Jak jest Pan czysty, to nie ma się czego bać!" - napisał kandydat.

Zaproszenie do wykonania testu. "Niech Nawrocki się tłumaczy"

Nawrocki zaprosił w sobotę Rafała Trzaskowskiego do wspólnego wykonania testów na obecność narkotyków i substancji niedozwolonych. Była to reakcja na pytania, które pojawiły się po piątkowej debacie kandydatów na prezydenta. W jej trakcie Nawrocki zasłonił nos i usta, przyjmując jakąś substancję. Jak później tłumaczył, była to saszetka nikotynowa.

Na sobotnie zaproszenie Trzaskowski odpowiedział krótko, pytany przez dziennikarzy: - Niech Nawrocki się tłumaczy.

REKLAMA

Czytaj także: 

Źródło: PAP/pjm/k

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej