more_horiz
Wiadomości

"Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują". Kompromitujące nagrania Sławomira Neumanna

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 07:30
"Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka", "w Tczewie są same p***eby, rzygam Tczewem" – mówi szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w kuluarowych rozmowach partyjnych.
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: facebook.com/Sławomir Neumann
  • Ujawniono nagrania ze spotkania pomorskich działaczy PO z końca 2017 r.
  • Sławomir Neuman uważa, że zarzuty prokuratorskie stawiane członkom PO w czasie rządów PiS są przez wyborców PO odbierane pozytywnie
  • Polityk przyznaje, że zdaje sobie sprawę z wagi oskarżeń formułowanych pod adresem ówczesnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza lecz nie grają one dla niego żadnej roli
  • W nagraniach zapewnia, że PO będzie broniła swoich członków, nawet gdyby łamali prawo
  • Sławomir Neuman gardzi mieszkańcami małych miejscowości
  • Polityk PO wyraża się pogardliwie o KOD

Nagrania ze spotkania Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa opublikowała TVP Info. Spotkanie miało na celu wyłonienie kandydata PO na prezydenta miasta. Rozmowy odsłaniają kulisy brutalnej politycznej gry wewnątrz PO.

Neumann przekonuje, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie są zdaniem Neumanna z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne.

blaszczak mariusz PR1 1200x660.jpg
Mariusz Błaszczak: politycy PO traktują ludzi z pogardą

"Politycy rozmawiali też o sytuacji urzędującego prezydenta Mirosława Pobłockiego, którego działalnością interesowało się CBA. Chodziło o sprzedaż gruntów w mieście (jest podejrzenie, że miasto straciło miliony złotych)" - napisano na internetowej stronie portalu.

Lokalny polityk PO: Sławek, ale tam jest jeszcze sprawa w tle najgrubsza. Ta działka na Rokickiej. On sprzedał za bezcen... a potem zmienił plan zagospodarowania przestrzennego.

Sławomir Neumann: Więc będzie to miał w prokuraturze, będziesz miał akt oskarżenia przed wyborami.
Lokalny polityk: Jak mu za to postawią, to jest koniec.
S. Neumann: Nic nie jest końcem.
Lokalny polityk: Ja pier***ę. Przecież to jest gruba sprawa, naprawdę.
S. Neumann: Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia.

Poseł Neumann zapewnia, że partia stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem. Warunek jest jeden: członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

– Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem.

Działacz powiedział, że nie wyjdzie z partii.

- Ja tylko mówię o zasadzie. Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k..., do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy, jak nie, to nie. Tak samo Adamowicza, tak samo Karnowskiego i wszystkich innych. Tak samo. Dla mnie Platforma jest ważniejsza – deklaruje Neumann.

"Adamowicz ma absolutnie mega twarde rzeczy"

Neumann wymienia nazwiska lokalnych polityków związanych lub popierających PO i podkreśla, że ich problemy z prawem nie mają znaczenia, a nawet są pozytywnie odbierane przez wyborców PO.

czabanski krzysztof_4467 1200.jpg
K. Czabański o "taśmach Neumanna": mafijne podejście do państwa

- Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia]. Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach - słyszymy w nagraniach.

pg,TVP

Zobacz także

Zobacz także