more_horiz
Wiadomości

"Jesteśmy przygotowani". Prezes Orlenu o dostawach paliwa w związku z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 17:17
W związku z sytuacją spowodowaną wzrostem zakażeń koronawirusem prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że w Polsce na stacjach nie zabraknie paliwa. Gość Polskiego Radia 24 mówił, że Orlen ma opracowanych wiele scenariuszy na wypadek zwiększenia zachorowalności i jest przygotowany na każdą ewentualność.
Audio
  • Daniel Obajtek o dostawach paliw na stacjach Orlen w związku z kryzysem dot. koronawirusa (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: orlen.pl
Daniel Obajtek 1200.jpg
Prezes Orlenu: w tym tygodniu rozpoczniemy produkcję środków do dezynfekcji na dużą skalę

Orlen zapowiedział uruchomienie masowej produkcji środków dezynfekujących w związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce i w Europie. W Polskim Radiu 24 Daniel Obajtek mówił także o bezpieczeństwie dostaw paliwa na stacjach koncernu.

"Sprawa strategiczna dla państwa"

- Dostosowujemy się do każdej sytuacji na rynku. Pragnę zaznaczyć, że nie będzie i nie ma problemu z zaopatrzeniem naszych stacji. Zaopatrzenie naszych stacji jest też sprawą strategiczną dla państwa. To nie jest tylko produkt, to jest też bezpieczeństwo państwa. Jesteśmy w pełni przygotowani, by zabezpieczyć dostawy naszych paliw do naszych stacji - mówił prezes Orlenu.

>>>[ZOBACZ TAKŻE] Wojewoda lubuski: działania na granicach powinny powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa

Daniel Obajtek dodał, że firma udowodniła, iż potrafi wykonać swoje zadanie podczas tzw. kryzysu chlorkowego, kiedy w ubiegłym roku przez 46 dni ropociągiem Przyjaźń nie płynęła ropa do polskich rafinerii. - Dostosowaliśmy nasze możliwości i wszystkie stacje w tym czasie były zaopatrzone, a ceny nie szybował do góry - podkreślił.

korona 1200 pap.jpg
Kolejna firma pomoże w walce z koronawirusem. Orlen wesprze produkcję środków dezynfekcyjnych
Cykl reprodukcyjny koronawirusa (opr. Adam Ziemienowicz) Cykl reprodukcyjny koronawirusa (opr. Adam Ziemienowicz)

>>>[CZYTAJ TAKŻE] 17. przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzony. Kobieta jest w ciężkim stanie

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że Orlen jest firmą stabilną, przynoszącą zyski. Nie koryguje planów inwestycyjnych i produkcyjnych w związku z koronawirusem. Daniel Obajtek apelował, by w sprawie patogenu zachować spokój.

jmo

Zobacz także

Zobacz także