more_horiz
Wiadomości

Wiceminister zdrowia: wytyczne ws. przebiegu matur w ciągu kilkunastu dni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 12:40
- Myślę, że w ciągu kilkunastu następnych dni na pewno pojawią się wytyczne Ministerstwa Zdrowia w sprawie przebiegu egzaminu maturalnego - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Według niego w tym roku Polacy spędzą wakacje w kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Lincoln Beddoe

Dariusz Piontkowski pap 1200.jpg
"Zagrożenie epidemiczne mniejsze niż w sklepie". Szef MEN o maturach

Waldemar Kraska pytany był na piątkowej konferencji prasowej, kiedy Ministerstwo Zdrowia przedstawi wytyczne w sprawie tego, jak przeprowadzić matury, które rozpoczną się 8 czerwca.

Wiceminister odpowiedział, że Ministerstwo Zdrowia prowadzi w tej sprawie konsultacje z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

- I myślę, że niedługo to rozporządzenie się pojawi, bo także to trzeba ustalić z głównym inspektorem sanitarnym, jak te egzaminy mają przebiegać - zaznaczył.

Dopytywany, czy jest to kwestia dni, czy tygodni, wiceminister zdrowia odparł, że myśli, iż w ciągu kilkunastu następnych dni takie wytyczne na pewno się pojawią.

matura próbna pap 1200.jpg
Zdalne nauczanie. TVP przedstawiło nową ofertę skierowaną do maturzystów

Kiedy rekomendacje ws. otwarcia granic?

Kraska pytany był też, kiedy można się spodziewać rekomendacji resortu zdrowia co do otwarcia granic. Wiceminister odparł, że jeszcze takich rekomendacji nie ma.

- To wszystko jest na bieżąco na sztabach kryzysowych z panem premierem Mateuszem Morawieckim analizowane i jeżeli taka rekomendacja się pojawi, to o niej poinformujemy - podkreślił.

Dopytywany, czy w tym roku Polacy wyjadą na wakacje za granicę, czy też resort będzie rekomendował pobyt w Polsce, Kraska odparł, że nie chciałby robić złudnych nadziei, ale myśli, że w tym roku spędzimy wakacje w kraju.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 153 nowych zakażeniach koronawirusem i o śmierci jednej osoby. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono w Polsce u 15 200 osób, zmarło 756 z nich.

kstar

Zobacz także

Zobacz także