more_horiz
Wiadomości

Syn Witolda Pileckiego poparł Trzaskowskiego. Wcześniej córka rotmistrza wsparła prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:30
Syn rotmistrza Witolda Pileckiego, Andrzej, odda głos na Rafała Trzaskowskiego - informuje portal Wirtualnej Polski. Wcześniej Zofia Pilecka, córka rotmistrza, zadeklarowała swoje poparcie dla Andrzeja Dudy. Również powstaniec warszawski, prof. Witold Kieżun jednoznacznie poparł urzędującego prezydenta.
- W wyborach będą głosował na Rafała Trzaskowskiego - stwierdził Andrzej Pilecki
- W wyborach będą głosował na Rafała Trzaskowskiego - stwierdził Andrzej PileckiFoto: PAP/Wojtek Jargiło
EN_pilecka1200.jpg
"W wyborach popieram Andrzeja Dudę". Córka rotmistrza Pileckiego wsparła prezydenta

Nagranie, w którym Andrzej Pilecki udziela poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, ma się pojawić w czwartek w mediach społecznościowych kandydata KO. - W wyborach będę głosował na Rafała Trzaskowskiego - przekonuje w materiale wideo syn rotmistrza.

Czytaj także:

Kilka dni temu córka Witolda Pileckiego - Zofia - zapewniła, że w nadchodzących wyborach poprze Andrzeja Dudę. Nagranie z Zofią Pilecką pojawiło się w mediach społecznościowych prezydenta.

EN_kiezyn1200.jpg
"Intelektualnie bije na głowę Rafała Trzaskowskiego". Prof. Kieżun poparł prezydenta

Również prof. Witold Kieżun, powstaniec warszawski i ekonomista, jednoznacznie poparł Andrzeja Dudę. - Te 5 lat powinien dalej być prezydentem, dużo spraw jest jeszcze do zrobienia. Moja opinia jest jednoznaczna. Chcę głosować na obecnego prezydenta, bo bardzo go cenię - stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

***

Rotmistrz Witold Pilecki był więźniem i organizatorem ruchu oporu w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, autorem raportów o Holocauście, tzw. Raportów Pileckiego. Brał udział w Powstaniu Warszawskim.

Po wojnie walczył w podziemiu niepodległościowym. Skazany na śmierć w pokazowym procesie zginął w mokotowskim więzieniu od strzału w tył głowy 25 maja 1948 r. Jego rodziny nie poinformowano o wykonaniu wyroku, bliscy poznali prawdę dużo później. Ciała do dziś nie odnaleziono.

Prof. Witold Kieżun był powstańcem warszawskim, żołnierzem Armii Krajowej o pseudonimie "Wypad". Bohater wydarzeń z 1944 r. dziś ma 98 lat. Jest członkiem honorowym PAN.

wp.pl/PAP/wpolityce.pl
pb

Zobacz także

Zobacz także