more_horiz
Wiadomości

Miliardy litrów nieczystości w Wiśle. MSWiA uruchomiło specjalną stronę z licznikiem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 13:24
Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową z licznikiem wskazującym liczbę litrów ścieków wpadających do Wisły z pominięciem oczyszczalni ścieków Czajka z powodu awarii - poinformował w sobotę wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.
Nieczystości zrzucane do Wisły
Nieczystości zrzucane do WisłyFoto: Rafal Gaglewski/REPORTER

20904007-czajk1200.jpg
"Skutki działań i zaniechań z okresu prezydentury Gronkiewicz-Waltz". Były szef stołecznego MPWiK o awarii "Czajki"

- Chcemy dziś skierować uwagę warszawiaków, uwagę wszystkich Polaków właśnie na tę awarię, na konsekwencję tej awarii, która ma swoje źródło (...) w braku decyzji Rafała Trzaskowskiego. Wykorzystujemy do tego moment szczególny, jakim jest dzień, w którym miała mieć miejsce inauguracja ruchu Rafała Trzaskowskiego. I w związku z tym, dziś, aby ten komunikat o konsekwencjach, o skali dodarł do jak największej liczby Polaków, uruchomiliśmy specjalną stronę internetową - powiedział w sobotę na konferencji prasowej Poboży.

Strona ma adres: www.ruchtrzaskowskiego.pl

Czytaj także:

- Na tej stronie znajduje się specjalny licznik. Ten licznik pokazuje liczbę litrów, która w każdej sekundzie spada do Wisły, litrów ścieków, nieczystości, które wprost trafiają w tej chwili z pominięciem oczyszczalni ścieków Czajka z uwagi na awarię kolektora do Wisły - wyjaśnił wiceszef MSWiA.

Zobacz także: awaria "Czajki" w 2019 roku. Tak ścieki wpadały do Wisły. Wideo z drona

Wiceminister przekazał, że licznik aktualnie wskazuje ponad 2 mld litrów ścieków zrzuconych wprost do Wisły.

Do awarii kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka doszło w minioną sobotę. Nieczystości są zrzucane do Wisły.

EN_01442539_0021-1200.jpg
Kłamstwo Trzaskowskiego ws. wycieku w Płocku. Prezes Orlenu oczekuje przeprosin

Zobacz także: Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy poświęcona awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" odbyła się bez udziału prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego, którą ją zwołał. – Pokazuje to słabość Rafała Trzaskowskiego, który traktował wybór na prezydenta Warszawy jako coś przejściowego. Jako odskocznię do jakiejś większej kariery politycznej. Plany się posypały, tak jak sypie się cała instalacja "Czajki" - ocenił w rozmowie z portalem tvp.info poseł PiS Jan Mosiński.

Źródło: TVP Info

paw/

Zobacz także

Zobacz także