more_horiz
Wiadomości

Uchwała upamiętniająca Jolantę Brzeską. Sejm przyjął dokument jednogłośnie

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 18:18
Sejm przez aklamację przyjął uchwałę w sprawie upamiętnienia 10. rocznicy zabójstwa działaczki ruchu lokatorskiego Jolanty Brzeskiej. Treść uchwały odczytała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odczytała treść uchwały upamiętniającej zamordowaną Jolantę Brzeską
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odczytała treść uchwały upamiętniającej zamordowaną Jolantę BrzeskąFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
magda brzeska 1200 forum.jpg
"Dziwne, niezrozumiałe". Córka Jolanty Brzeskiej o sprzeciwie PO ws. uchwały dot. jej matki

W uchwale napisano, że izba wyraża szacunek i podziw dla jej odwagi oraz determinacji w walce o los poszkodowanych w wyniku reprywatyzacji. Podkreślono, że Sejm domaga się przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej, które powinno zakończyć się skazaniem sprawców zbrodni oraz ich mocodawców.

Posłuchaj
00:21 Brzeska Witek IAR.mp3 Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odczytała treść uchwały upamiętniającej zamordowaną Jolantę Brzeską (IAR)

Czytaj również:

polskie radio jolanta brzeska screen 1200.jpg
Kaleta odpowiada na zarzuty dotyczące śmierci Brzeskiej. "Nie jesteśmy perfekcyjni, ale wiele zrobiliśmy"

Jolanta Brzeska została zamordowana 1 marca 2011 roku w Lesie Kabackim. W uchwale przypomniano, że zbrodni dokonano ze szczególnym okrucieństwem, a w momencie podpalenia kobieta wciąż żyła. Do dziś przebieg morderstwa nie został wyjaśniony, a jego bezpośredni sprawcy oraz ich mocodawcy nie zostali ukarani. "Jolanta Brzeska została zamordowana za głośny sprzeciw wobec reprywatyzacji, której sama padła ofiarą" - stwierdzono w uchwale.

jmo

Zobacz także

Zobacz także