more_horiz
Wiadomości

Prezes Polskiego Radia: serwis o Bitwie Warszawskiej wśród głównych form rozpowszechniania wiedzy o tym wydarzeniu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 14:00
Polskie Radio otrzymało statuetkę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna / RWD - Kultura i edukacja". Nagrodę przyznano za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl poświęcony Bitwie Warszawskiej. - Jestem bardzo dumna i bardzo szczęśliwa - podkreśliła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. - To jedna z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w Polsce - dodała.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR

Kapituła konkursu wyróżniła serwis za "dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak i wizualnej, którym przyświeca idea - mobile first". Podkreślono również "innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Bitwa_MTA_w.jpg
Mobile Trends Awards 2020 rozdane. Nagrodzono Polskie Radio i Biuro Programu Niepodległa

Unikatowe dźwięki

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że to jedna z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju. Przypomniała, że w serwisie wykorzystano unikatowe dźwięki z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, między innymi nagranie generała Kazimierza Sosnkowskiego, ale też szeregowych żołnierzy, uczestników historycznych wydarzeń.


Posłuchaj
00:26 Agnieszka Kamińska - jestem dumna, że zespół multimediów Polskiego Radia zdobył tę nagrodę (IAR).mp3 Agnieszka Kamińska: jestem dumna, że zespół multimediów Polskiego Radia zdobył tę nagrodę (IAR)

Jak dodała, przetłumaczony na sześć języków - angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, ukraiński i węgierski - serwis stał się jedną z głównych form rozpowszechniania wiedzy o Bitwie Warszawskiej w kraju i na świecie. To kolejna nagroda dla serwisu o Bitwie Warszawskiej. Pod koniec ubiegłego roku otrzymał on już srebrnego BohaterONa. Nagrodzony serwis www.bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu Niepodległa z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej.

Posłuchaj
00:25 Prezes Polskiego Radia o serwisie dot. Bitwy Warszawskiej (IAR).mp3 Prezes Polskiego Radia o serwisie dot. Bitwy Warszawskiej (IAR)


Czytaj więcej
BITWA warszawska 1920 serwis specjalny.jpg
Bitwa Warszawska 1920 [serwis specjalny]

Nagrody Mobile Trends Awards

Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży technologii mobilnych. Od 10 lat nagrody przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały te technologie w swoich projektach. Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłoniła najlepsze projekty w 11 kategoriach.

W kategorii "Strona mobilna / RWD - Kultura i edukacja" nominowana była także platforma z ponad stu podcastami Polskiego Radia, a w kategorii "Życie codzienne" - aplikacja mobilna Polskiego Radia Kierowców.

ms

Zobacz także

Zobacz także