more_horiz
Wiadomości

Anonimowe telefony z prośbą o podanie danych osobowych. GIS ostrzega przed nowym sposobem wyłudzeń

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 14:23
- Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami. Jej pracownicy w czasie takiej rozmowy proszą o potwierdzenie danych, a nie o ich podanie – podkreśla GIS, ostrzegając przed oszustami.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny w poniedziałkowej informacji przestrzega przez anonimowymi osobami próbującymi wyłudzić dane.

Czytaj także:
shutterstock_haker cyberprzestępczość 1200.jpg
Internetowi oszuści i ich sposoby na wyłudzenie danych

GIS podał, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami "w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych".

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej – jak wyjaśniono – przeprowadzają wywiady epidemiologiczne z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami.

Czytaj także:

Anonimowe telefony

Czytaj także:
oszustwo internet shutterstock 1200x660.jpg
Kredytobiorca wbrew własnej woli? Jak ustrzec się oszustwa i co zrobić, jeśli już do niego dojdzie"Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np. umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych" – ostrzega GIS.

Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.

jbt

Zobacz także

Zobacz także