more_horiz
Wiadomości

Uwaga na obietnice szybkiego zysku. UOKiK: seniorzy są szczególnie podatni na takie reklamy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 14:06
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny ostrzega przed reklamami, które zachęcają do inwestowania, wykorzystując wizerunki znanych osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/JP WALLET

Przede wszystkim należy uważać na obietnice szybkiego i wysokiego zysku bez wychodzenia z domu i rzekomo bez ryzyka.

Tomasz Chróstny podkreśla, że często w internecie pojawiają się reklamy bezprawnie wykorzystujące wizerunki znanych osób.

E-HANDEL.jpg
Straszak na nieuczciwych sprzedawców. UOKiK będzie blokował strony internetowe?

Zwabione w ten sposób osoby pozostawiają swoje dane kontaktowe, po czym są zachęcane do inwestowania między innymi w kryptowaluty i na walutowym rynku Forex.

Posłuchaj
00:33 10770908_1.mp3 Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed reklamami, które zachęcają do inwestowania, wykorzystując wizerunki znanych osób. (Arkadiusz Augustyniak/IAR)

Zdarzały się przypadki, że pozostawione w internecie dane były wykorzystywane do wyłudzania kredytów i pożyczek na nazwiska osób, które takie dane pozostawiły.

Prezes UOKiK-u poinformował, że szczególnie podatni na takie reklamy są seniorzy oraz osoby młode, które nie mają doświadczenia inwestycyjnego.

IAR, PR24, akg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem