more_horiz
Wiadomości

Jest decyzja o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Minister podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 10:55
- Największe luzowania obostrzeń będą się pojawiały w odstępie dwutygodniowym. Takie dwutygodniowe tempo jest potrzebne, by obserwować efekty wprowadzanych regulacji - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiFoto: twitter.com/@MZ_GOV_PL
Adam Niedzielski pap 1200.jpg
Szef MZ ma prognozy dotyczące znoszenia kolejnych ograniczeń. "Będę rekomendował zdejmowanie maseczek"

Mówiąc o planowanym tempie luzowania obostrzeń, minister zdrowia podkreślił, że rząd zdecydował, "że te największe grupy poluzowania będą pojawiały się w odstępie dwutygodniowym".

- Mówię tu o tym, co zadzieje się w najbliższy weekend, co zadzieje się w okolicach 15 maja, czyli połowy miesiąca i potem, co zdarzy się na koniec miesiąca, czyli kolejne kroki, które przedstawiamy w harmonogramie - powiedział Adam Niedzielski.

Podkreślił, że "to dwutygodniowe tempo jest nam potrzebne po to, by obserwować efekty wprowadzanego luzowania".

- Tak jak powiedział pan premier, musimy te kroki wykonywać bardzo ostrożnie i cały czas wnikliwie obserwować skutki wprowadzanych regulacji luzujących - zaznaczył minister zdrowia.

- Jeżeli będziemy widzieli niebezpieczne sygnały, ale z drugiej strony też - jeśli będziemy widzieli, że tendencja do spadku się utrzymuje, to być może będziemy też podejmowali decyzje, które bądź są odważniejsze, bądź bardziej konserwatywne - zaznaczył Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił jednocześnie, że przedstawiony w środę harmonogram jest "bazowy, obowiązujący czy proponowany na cały maj".

nt

Zobacz także

Zobacz także