more_horiz
Wiadomości

"Liczba nowych zakażeń będzie dalej spadać". Ekspert o sytuacji epidemicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:38
Doktor Marek Posobkiewicz ze szpitala MSWiA w Warszawie mówi, że liczba nowych zakażeń będzie dalej spadać. Zdaniem eksperta wpływa na to między innymi zmieniająca się pogoda, ciepłe powietrze oraz łatwiejsze wietrzenie pomieszczeń.
Koronawirus w Polsce
Koronawirus w PolsceFoto: FORUM/Marek Lapis

Johnson&Johnson szczepionka 1200.jpg
"Polska jest gotowa je odkupić". Premier napisał do władz Danii ws. szczepionek Johnson&Johnson

Minionej doby zarejestrowano 3896 nowych zakażeń koronawirusem i 349 zgonów. Według eksperta, parę tysięcy nowych zakażeń w ciągu doby to nadal jest dużo.

- Również liczba zgonów jest duża, ale ona może być wynikiem raportowania zgonów jeszcze z przedłużonego weekendu - podkreślił doktor Marek Posobkiewicz.


Posłuchaj
00:26 11060456_1.mp3 Dr Marek Posobkiewicz: dużo wirusa w środowisku, ale zakażeń powinno być coraz mniej (IAR)

Mniej zakażeń

Były Główny Inspektor Sanitarny uważa, że liczba nowych zakażeń będzie dalej spadać. Wpływ na to będzie miała zmieniająca się pogoda, ciepłe powietrze oraz łatwiejsze wietrzenie pomieszczeń. Według eksperta, letnie miesiące powinniśmy wykorzystać na zaszczepienie się. Doktor Posobkiewicz zaznaczył ponadto, że hospitalizowanych jest wiele osób, które mogły się już zaszczepić, ale tego nie zrobiły.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono blisko 2 miliony 812 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 68 tys. osób.

pkur

Zobacz także

Zobacz także