more_horiz
Wiadomości

Prezydent do samorządowców: dziękuję za służbę na rzecz społeczności lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 14:43
- Dziękuję za dotychczasową służbę dla Rzeczypospolitej, dla społeczności lokalnych; niech Bóg ma w swojej opiece polski Samorząd Terytorialny - powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Samorządu TerytorialnegoFoto: PAP/Rafał Guz

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że ludzie polskiego samorządu terytorialnego mogą być dumni ze swojej działalności. Prezydent wręczył dziś kilkadziesiąt odznaczeń państwowych przedstawicielom gmin i powiatów, którzy zasłużyli się dla swoich społeczności.

- Chcę powiedzieć też głośno, publicznie, wobec wszystkich państwa, przede wszystkim odznaczonych, ale wobec wszystkich tych, którzy na co dzień działają dla swoich społeczności lokalnych, (...) regionalnych, pełniąc różnego rodzaju funkcje w ramach samorządu terytorialnego. Z całego serca dziękuję państwu za służbę dla Rzeczypospolitej i dla swoich społeczności lokalnych i regionalnych - powiedział Andrzej Duda.


Posłuchaj
00:19 11110265_2 (2).mp3 Prezydent dziękował samorządowcom za ich pracę w ciężkich miesiącach pandemii (IAR)

 

1200.jpg
Prezydent: w centrum działań samorządu terytorialnego zawsze powinien być człowiek

- Oczywiście w pierwszej kolejności służycie państwo swoim współmieszkańcom (...) ale to jest zawsze także służba dla Rzeczypospolitej, bo rozwijając swoją Polskę lokalną, rozwijając swoją miejscowość, gminę, powiat, województwo, budujecie państwo zarazem pomyślność całej Rzeczypospolitej - podkreślił prezydent.

- Wszyscy o tym doskonale wiecie (...), budując jej oblicze, budując opinię o niej - dodał.

Czytaj także:

Koniec procesu ratyfikacji

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do samorządowców o dobre wykorzystanie środków z Unii Europejskiej, a szczególnie z unijnego Funduszu Odbudowy. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent wręczył kilkudziesięciu samorządowcom odznaczenia państwowe. Podczas uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda przypomniał, że do Polski ma trafić 80 miliardów euro z Funduszu Odbudowy. Tym samym prezydent przypomniał, że  ostatecznie zakończył się proces ratyfikacji decyzji potrzebnej, do tego, by wdrożyć wieloletnią perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

- Żeby uruchomić mechanizmy finansowe, także i te szczególne, przewidziane jako mechanizmy odbudowy po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa - powiedział Andrzej Duda.

Podkreślił, że Fundusz Odbudowy, mechanizmy finansowe, to ogromne pieniądze. "Które, głęboko w to wierzę trafią także i do Polski" - powiedział prezydent.

Posłuchaj
00:22 11110280_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda apeluje o dobre wykorzystanie środków z UE (IAR)

 - To jest wielkie zadanie na przyszłość dla nas wszystkich. Proszę, żebyśmy to zadanie wykonali najsolidniej, jak to tylko możliwe. To jest ogromna szansa dla nas, nie tylko na to, żeby wydobyć się z kryzysu tam, gdzie ten kryzys rzeczywiście poczynił wielkie szkody, ale to przede wszystkim szansa na to, żeby wykonać kolejny wielki skok rozwojowy - zaznaczył prezydent.

bf

Zobacz także

Zobacz także