more_horiz
Wiadomości

"Ważne, żeby ten program wykuwał się w rozmowie z Polakami". Premier o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 16:50
Polski Ład to szansa na stworzenie państwa, w którym wszyscy będą się czuli bezpiecznie, i w którym po prostu będzie się żyło dobrze - zapewnił premier Mateusz Morawiecki w sobotnim wpisie na Facebooku.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Trzebnicy
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami TrzebnicyFoto: Facebook/Mateusz Morawiecki

Szef rządu w ramach objazdu po kraju, w trakcie którego przedstawia założenia Polskiego Ładu, czyli nowego programu społeczno-gospodarczego na okres po pandemii odwiedził województwo dolnośląskie.

Premier PAP 1200 (1).jpg
Premier: Polska może być jednym z najlepszych miejsc do życia w Europie

"Polski Ład to szansa na stworzenie państwa, w którym wszyscy będą się czuli bezpiecznie, i w którym po prostu będzie się żyło dobrze. Rozmawiałem o tym dzisiaj z mieszkańcami Trzebnicy" - napisał Morawiecki później na Facebooku.

Czytaj także:

"Obiecałem im, że nie powtórzymy błędów kolejnych rządów III RP i nie oprzemy rozwoju na konsumpcji i kredycie zagranicznym, ale mądrym zarządzaniu, na inwestycjach, budowie infrastruktury i szacunku dla ludzkiej pracy" - zapewnił.Jak dodał, jeżeli zdecydujemy się na realizację takiego długofalowego, całościowego planu to w zasięgu ręki jest to, że Polska będzie jednym z najlepszych miejsc do życia w Europie.

premier mateusz morawiecki free screen fb 1200  .jpg
Premier: wzmocnienie rodziny to kluczowe cele działania naszego rządu

"Bardzo dziękuję za tak liczne przybycie. To dla mnie ważne, żeby ten program wykuwał się w rozmowie z Polakami. To budujące, że możemy o nim rozmawiać w tak licznym gronie" - podkreślił premier.Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 

fc

Zobacz także

Zobacz także