more_horiz
Wiadomości

Miał namawiać 13-latkę do przesłania zdjęć o charakterze seksualnym. Policja aresztowała 37-latka

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 18:23
Do 12 lat więzienia grozi zatrzymanemu przez policjantów z Konina (woj. wielkopolskie) 37-latkowi, który za pośrednictwem internetu miał namówić 13-letnią dziewczynkę do przesłania mu swoich zdjęć o charakterze seksualnym – podała we wtorek policja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/CC7

Podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji poinformowała, że mężczyzna został zatrzymany 20 października na terenie województwa zachodniopomorskiego przez funkcjonariuszy KMP w Koninie i policjantów Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu.

Shutterstock pornografia dziecięca dziecko 1200.jpg
Coraz młodsze osoby są ofiarami wykorzystywania seksualnego. Raport Federalnego Urzędu Kryminalnego

- Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim i na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Koninie został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące – wskazała podinsp. Iwona Liszczyńska.

Wyjaśniła, że zatrzymanie 37-latka, to dalszy ciąg sprawy, która miała swój początek pod koniec kwietnia, kiedy do konińskich policjantów zgłosiła się matka 13-letniej dziewczynki. Kobieta znalazła w telefonie córki treści wskazujące, że dorosły mężczyzna nawiązał kontakt z jej córką za pośrednictwem internetowego komunikatora. Jak się okazało, 24-latek skutecznie namówił dziewczynkę do przesłania mu swoich zdjęć o charakterze seksualnym. Zatrzymany w tej sprawie w lipcu mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego przyznał się do popełnionego przestępstwa. Podejrzany nie był wcześniej notowany.

- W związku z tą sprawą policjanci zabezpieczyli telefon i komputer, z których korzystała dziewczynka. Sprzęt został poddany szczegółowej analizie, której efektem było kolejne zatrzymanie. Z przeprowadzonej analizy wynikało, że zatrzymany wcześniej 24-latek nie był jedynym mężczyzną, który korespondował w ten sposób z dziewczynką – opisała podinsp. Iwona Liszczyńska.

Czytaj także:

Policjanci ustalili, że z 13-latką korespondował również zatrzymany w październiku 37-latek, który także namówił dziewczynkę do przesłania mu swoich zdjęć.

Podejrzany nie był notowany przez policję. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

bf

Zobacz także

Zobacz także