more_horiz
Wiadomości

Edukacyjne podsumowanie roku. Szef MEiN wskazuje na jedno z kluczowych wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 03:00
Jak powiedział Polskiemu Radiu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, powrót uczniów do nauczania stacjonarnego jeszcze przed końcem roku szkolnego to jedno z najważniejszych wydarzeń mijającego roku. 
- Wszyscy dziś wiemy, że to powrót do szkół przed wakacjami był strzałem w dziesiątkę - ocenił Przemysław Czarnek
- Wszyscy dziś wiemy, że to powrót do szkół przed wakacjami był strzałem w dziesiątkę - ocenił Przemysław CzarnekFoto: MikeDotta/Shutterstock

Pandemia koronawirusa wymusiła zamknięcie szkół i przymusową izolację od spotkań uczniów na wiele miesięcy.

Powrót do nauki stacjonarnej w maju "strzałem w dziesiątkę"

Choć po wielu miesiącach zdalnej nauki obawy przed ponownym spotkaniem twarzą w twarz z nauczycielami były, to jak mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, powrót do szkoły przed wakacjami był bardzo dobrą decyzją.

- Wszyscy dziś wiemy, że to powrót do szkół przed wakacjami był strzałem w dziesiątkę. Tym łatwiej poszedł nam powrót do nauki stacjonarnej od września - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem minister edukacji i nauki.

Koronawirus w Polsce. Od 10 stycznia uczniowie znów będą w szkołach

Stopniowo, małymi krokami, przez cały maj szkoły wracały do normalności. Od 4 maja wrócili najmłodsi z klas 1-3, od połowy miesiąca w trybie hybrydowym uczyły się też starsze klasy szkół podstawowych i średnich. 31 maja polskie szkoły znów działały tak, jak wcześniej.

Naukę zdalną dla wszystkich uczniów w kraju, w trwającym roku szkolnym wprowadzono od 20 grudnia. Potrwa ona do 9 stycznia, a 10 szkoły znów będą otwarte.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:53 11475780_1.mp3 Edukacyjne podsumowanie roku. Relacja Martyny Szymczakowskiej (IAR)

 ms

Zobacz także

Zobacz także