more_horiz
Wiadomości

Uczniowie znowu w szkolnych ławkach. Dziś powrót do nauki stacjonarnej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 06:30
Uczniowie wracają dziś do nauki stacjonarnej. Ze względu na epidemię COVID-19 przed Świętami Bożego Narodzenia i w kilku pierwszych dniach nowego roku uczyli się zdalnie. Teraz znów zasiądą w szkolnych ławkach.
Od dziś nauka we wszystkich szkołach ma się odbywać stacjonarnie.
Od dziś nauka we wszystkich szkołach ma się odbywać stacjonarnie. Foto: shutterstock.pl/BearFotos

Od dziś nauka we wszystkich szkołach ma się odbywać stacjonarnie. Wyjątek to placówki, gdzie będą ogniska koronawirusa - mówił w TVP wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

- Tam, gdzie mamy ogniska COVID-19, w zależności od ich wielkości, w konsultacji ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, dyrektor podejmuje decyzję o przejściu w tryb zdalny całej placówki, czy też części placówki. Wtedy mówimy o nauczaniu hybrydowym, gdzie część uczniów uczy się w trybie zdalnym, a część stacjonarnie - mówi wiceminister.

Nauka w szkołach ma się odbywać z zachowaniem zasad sanitarnych, czyli m.in. z zachowaniem dystansu i noszeniem maseczek w częściach wspólnych.

Od 20 grudnia do 9 stycznia

Zgodnie w rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało ograniczone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia 2022 r. W miejsce nauki stacjonarnej wprowadzono zdalną. Jednak zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli tylko do 22 grudnia włącznie, potem rozpoczęła się przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Do nauki uczniowie wrócili 3 stycznia, ale przez pierwsze dni nowego roku uczyli się zdalnie.

Zawieszenie zajęć stacjonarnych nie objęło placówek wychowania przedszkolnego: przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego i punktów przedszkolnych.

Ferie zimowe

Niedługo po przerwie świątecznej rozpoczynają się w szkołach ferie zimowe.

Dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach: od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego; od 22 stycznia do 6 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego; od 29 stycznia do 13 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego; od 12 do 27 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Druga przerwa świąteczna w szkołach - na Wielkanoc - będzie od 14 do 19 kwietnia.

Czytaj także:

Zobacz także:

jbt,fc

Zobacz także

Zobacz także