more_horiz
Wiadomości

Będzie lockdown w szkołach? Znamy stanowisko szefa MEiN

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 14:20
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że na razie szkoły będą pracowały stacjonarnie. Szef MEiN podkreślił jednak, że ze względu na piątą falę koronawirusa i pojawienie się nowego wariantu omikron, nie wyklucza wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.
Szef MEiN Przemysław Czarnek odpowiedział na pytanie o możliwy lockdown w szkołach
Szef MEiN Przemysław Czarnek odpowiedział na pytanie o możliwy lockdown w szkołachFoto: Twitter/@MEIN_GOV_PL

Szef MEiN poinformował, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.- Ustaliliśmy wczoraj, że na ten moment - na ten moment powtarzam, bo obserwujemy sytuację z godziny na godzinę i z dnia na dzień - na ten moment nie podejmujemy żadnych innych decyzji - mówił Przemysław Czarnek.

W pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim trwają ferie. W poniedziałek przerwę od nauki zaczną uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam, gdzie nie ma ferii, szkoły pracują stacjonarnie.

Dyrektorzy podejmą decyzję 

- W pozostałych województwach, gdzie odbywa się nauka, będzie się ona odbywała nadal w trybie stacjonarnym, przy czym tak jak to było do tej pory, dyrektorzy wraz z służbami sanitarnymi podejmują decyzję o przechodzeniu na naukę zdalną i na kwarantannę poszczególnych klas, bądź całych szkół - mówił Przemysław Czarnek.

Minister powiedział, że szkoły będą pracowały stacjonarnie tak długo, jak to możliwe. - Mamy do czynienia z dziećmi, z młodzieżą, która przez wiele miesięcy była na nauce zdalnej. Ma tego świadomość pan minister Niedzielski, ma tego świadomość pan premier Mateusz Morawiecki i oczywiście my w Ministerstwie Edukacji. Jak długo będzie możliwe utrzymywanie nauki stacjonarnej, tak długo będzie ona utrzymywana dlatego, że jest bardzo potrzebna dla dzieci i młodzieży po tym okresie nauki zdalnej - powiedział Przemysław Czarnek.

Posłuchaj
00:18 11511476_1.mp3 Przemysław Czarnek o utrzymaniu nauki w trybie stacjonarnym (IAR)

Szef resortu edukacji zaznaczył jednak, że w szkołach, które pracują stacjonarnie coraz więcej klas przechodzi na zdalną naukę.

Czytaj także:

Zobacz również: Tomasz Rzymkowski w PR 24

kmp

Zobacz także

Zobacz także