more_horiz
Wiadomości

Spotkanie prezesa PiS z ambasadorami. "Dziś widać konsekwencje polityki ustępstw wobec Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 23:27
Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z Klubem Ambasadorów Mówiących po Polsku podkreślił m.in., że "Europa Zachodnia w latach 90-tych popełniła błąd w relacjach z Rosją i dzisiaj mamy konsekwencje prowadzonej wobec niej polityki ustępstw".
Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, dziś odczuwalne są konsekwencje polityki ustępstw, jaką jego zdaniem prowadziła wobec Rosji Europa Zachodnia
Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, dziś odczuwalne są konsekwencje "polityki ustępstw", jaką jego zdaniem prowadziła wobec Rosji Europa ZachodniaFoto: Pawel Ciach/Shutterstock

W piątek wieczorem w ambasadzie Węgier odbyło się spotkanie Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku, w którym wzięło udział ponad 20 ambasadorów akredytowanych w Warszawie, a także wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Gospodarzem spotkania była ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács.

Prezes PiS mówi o błędzie Europy Zach. w relacjach z Rosją

Jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej jedna z osób obecnych na spotkaniu, było to najliczniejsze wydarzenie, jakie się dotąd odbyło w ramach tego Klubu. Uczestniczyli w nim m.in. ambasadorowie Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Spotkanie miało odbyć się w bardzo dobrej atmosferze, a szef PiS podczas wystąpienia przedstawił ocenę sytuacji polityczno-społecznej w Europie, ale nie tylko. Nawiązywał m.in. do obecnej sytuacji wokół Ukrainy. - Prezes Kaczyński wskazywał, że Europa Zachodnia popełniła błąd, bo gdy w latach 90-tych Rosja była "słaba" należało postawić pewien mur, którego nie da się przekroczyć. Niestety była ciągła polityka ustępstw i dzisiaj są tego konsekwencje - wynika z relacji źródła PAP.

Pytania m.in. o walkę z inflacją

Po wystąpieniu szefa PiS odbyła się tura pytań. Ambasadorzy pytali głównie o sytuację gospodarczą Polski, walkę z inflacją, a także o Polski Ład.

Według źródła PAP, jeden z ambasadorów miał ocenić, że Polska bardzo dobrze radzi sobie gospodarczo, choć zwracał uwagę na poziom inflacji i pytał jak nasz kraj zamierza sobie z nią poradzić. Pytał też, jak Jarosław Kaczyński ocenia bilans Polski w UE. Z kolei inny ambasador pytał o obawy związane z atakiem Rosji na Ukrainę.

Jak przekazała PAP, podczas spotkania nie pojawiła się kwestia wymiaru sprawiedliwości. 

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także