more_horiz
Wiadomości

Narada w BBN ws. wojny na Ukrainie. Rozmowy z udziałem prezydenta, premiera i ministrów

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 19:54
W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego zorganizowano kolejną naradę. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z ministrami i dowódcami Wojska Polskiego o sytuacji na Ukrainie. 
W BBN kolejna narada poświęcona sytuacji na Ukrainie
W BBN kolejna narada poświęcona sytuacji na UkrainieFoto: Twitter/@MON_GOV_PL

Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej, w spotkaniu uczestniczyli, oprócz prezydenta, m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef dyplomacji Zbigniew Rau, szef KPRM Michał Dworczyk, szef BBN Paweł Soloch oraz szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Wcześniej w poniedziałek odbyło się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Po jego zakończeniu prezydent podkreślił, że było to bardzo merytoryczne spotkanie. - Przedstawiłem, w jaki sposób wyglądał szczyt NATO, jakie padały głosy, jakie zgłaszaliśmy tam postulaty, jako Polska. Przedstawiłem też, jak wyglądały moje rozmowy z panem prezydentem Joe Bidenem - powiedział Duda.

Dodał, że premier Mateusz Morawiecki podczas tego posiedzenia mówił o rozmowach, które miały miejsce w trakcie Rady Europejskiej w ostatnim czasie. - Przedstawiliśmy również całą sytuację międzynarodową znaną nam tutaj w otoczeniu polskim. Także sytuację, jeżeli chodzi o obecność uchodźców w naszym kraju - działania, które są realizowane, działania, które są planowane - mówił prezydent. 

Czytaj również:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także