more_horiz
Wiadomości

Uroczystości w Dniu Flagi. Szef MON: biało-czerwona to symbol jedności

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 14:46
- Jesteśmy dumni z tego, że biało-czerwona powiewa. Żołnierze Wojska Polskiego na swoich mundurach niosą flagę biało-czerwoną, żołnierze Wojska Polskiego wiedzą, że flaga biało-czerwona, że to znak, któremu są wierni do końca, któremu są wierni zawsze, a dla nas to podstawowy symbol jednoczący nas, tworzący więzi narodowe. To symbol jedności - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak podczas uroczystości w Dniu Flagi. Dodał, że o tym jak ważny jest patriotyzm świadczy to, co dzieje się za wschodnią granicą.
Mariusz Błaszczak podkreślił, że o tym, jak ważny jest patriotyzm i wychowanie w miłości do ojczyzny świadczy to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą
Mariusz Błaszczak podkreślił, że o tym, jak ważny jest patriotyzm i wychowanie w miłości do ojczyzny świadczy to, co dzieje się za naszą wschodnią granicąFoto: PAP/Radek Pietruszka

- 2 maja to Święto Flagi RP, to dzień jedności wszystkich Polaków. Gdziekolwiek żyjemy, w jakiejkolwiek części świata, 2 maja jednoczy nas biało-czerwona flaga - powiedział szef MON. Dodał, że flaga biało-czerwona, Mazurek Dąbrowskiego i biały orzeł to symbole polskości, które tworzą naszą wspólnotę narodową.

- Jesteśmy dumni z tego, że biało-czerwona powiewa. Żołnierze Wojska Polskiego na swoich mundurach niosą flagę biało-czerwoną, żołnierze Wojska Polskiego wiedzą, że flaga biało-czerwona to znak, któremu są wierni do końca, któremu są wierni zawsze, a dla nas to podstawowy symbol jednoczący nas, tworzący więzi narodowe. To symbol jedności - mówił.

Biało-czerwona

- Ważne jest to, żeby poświęcić wszystko, co najważniejsze w imię wolności swojej ojczyzny. Dlatego w dniu 2 maja, ale także na co dzień, starajmy się, żeby biało-czerwona wisiała przy naszych domach - podkreślił minister obrony narodowej.

Zaapelował, o patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży. - Starajmy się też włączyć w obchody tego święta najmłodszych, tak żeby wyrastali w poczuciu patriotyzmu, żeby wyrastali w poczuciu miłości do ojczyzny – wskazał.Bądźmy dumni, z tego, że jesteśmy Polakami - powiedział.

Miłość do ojczyzny

Mariusz Błaszczak podkreślił, że o tym, jak ważny jest patriotyzm i wychowanie w miłości do ojczyzny świadczy to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

- Ukraina została napadnięta przez Rosję, Ukraińcy dzielnie bronią się. Chociaż potencjał rosyjski jest dużo większy jeżeli chodzi o liczebność, o wyposażenie, to Ukraińcy dzielnie bronią swojej niepodległości dlatego, że mają silnie rozwinięty patriotyzm. Dlatego, że nie chcą być zniewoleni, dlatego, że chcą być wolni - powiedział szef MON.


Posłuchaj
00:31 11718266_2.mp3 Szef MON o Dniu Flagi - (IAR)

 

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także