more_horiz
Wiadomości

"Polskie rodziny są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości". Premier Morawiecki w specjalnym podcaście

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 17:53
W najbliższą niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin. "To polskie rodziny i troska o nie są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości - i moją osobistą, wielką motywacją do ciężkiej pracy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, zapraszając do odsłuchania 35. odcinka swojego podcastu.
Wkrótce Międzynarodowy Dzień Rodzin. Co powiedział premier Morawiecki?
Wkrótce Międzynarodowy Dzień Rodzin. Co powiedział premier Morawiecki?Foto: shutterstock.com/Lucky Business

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że polskie rodziny i troska o nie są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości. Określił je jako jego osobistą i wielką motywację do ciężkiej pracy.

Szef rządu stwierdził we wpisie na Facebooku, że właśnie dlatego wprowadzone zostały programy socjalne - jak 500+, Maluch+ czy wyprawka 300+. Mateusz Morawiecki podkreślił, że także dla rodzin powstały tarcze antykryzysowe, obniżano podatki, przygotowano programy ochrony oraz wsparcia przed inflacją i wzrostem rat kredytów. "I na tym nie poprzestaniemy" - dodał.

Mateusz Morawiecki pisał o tym w związku z Międzynarodowym Dniem Rodzin, który przypada w niedzielę.

***

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 r. Każdego roku to święto jest obchodzone 15 maja. Dzień ten jest szczególną okazją do refleksji nad rolą rodzin w życiu społecznym.

Czytaj także:

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem