more_horiz
Wiadomości

Dużo słońca w całym kraju, deszcz jedynie na północy. Sprawdź prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 06:27
Sobota na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna i słoneczna. - Przelotne, niewielkie opady deszczu możliwe są przede wszystkim w północno-wschodniej części Polski - przekazał Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.
Pogoda na sobotę. Dużo słońca w całym kraju
Pogoda na sobotę. Dużo słońca w całym krajuFoto: Shutterstock/Beata Tabak

Zgodnie z prognozą Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę pogoda zachęcać będzie do pobytu na świeżym powietrzu.

Pogoda na sobotę. Maksymalnie 23 stopnie

- W sobotę czeka nas pogoda wyżowa, z punktowymi, słabymi opadami deszczu. Dużo słońca praktycznie w całym kraju. Przelotny deszcz możliwy jest na północy Polski, ze szczególnym uwzględnieniem części północno-wschodniej. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, dochodzący do 55 km/h. Nad morzem może być dość silny, wiejący do 65 km/h. Najchłodniej będzie nad samym morzem i na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Na Pojezierzu Pomorskim spodziewamy się 18-19 stopni, w centrum około 20, a na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim od 22 do 23 stopni - powiedział Michał Ogrodnik.

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Noc w całym kraju pogodna i bez opadów. Więcej chmur tylko na zachodzie i północnym wschodzie. Temperatura od 5-7 stopni na Pojezierzu Pomorskim i Pojezierzu Suwalskim, około 7-8 w centrum, do 9 na południu kraju i nad morzem. W całym kraju wiatr ogólnie słaby, jedynie na północy umiarkowany.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem