more_horiz
Wiadomości

Kongres 590. Jacek Sasin: przedsiębiorstwa powinny wykazać się wrażliwością społeczną

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:38
Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że czas rosnących cen paliwa, energii i oprocentowania kredytów to nie jest właściwy moment na maksymalizację zysków firm. Wicepremier mówił o tym podczas Kongresu 590, który został zorganizowany w podwarszawskim Nadarzynie.
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin i redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz podczas panelu Rola spółek Skarbu Państwa w budowaniu siły gospodarczej Polski
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin i redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz podczas panelu "Rola spółek Skarbu Państwa w budowaniu siły gospodarczej Polski"Foto: PAP/Tomasz Gzell

W Nadarzynie, w okolicach Warszawy, odbywa się Kongres 590. To cykliczne wydarzenie gospodarcze, w którym biorą udział przedstawiciele polskiego rządu, samorządu, biznesu, nauki, a także zagraniczni goście. Tematem wiodącym siódmej edycji jest współpraca międzynarodowa krajów Trójmorza. Kongres otworzył prezydent Andrzej Duda. Mówił o znaczeniu więzi łączącej państwa tej części Europy. 

Jacek Sasin podkreślił, że przedsiębiorstwa powinny wykazać się wrażliwością społeczną. Powiedział, że to nie jest czas, żeby maksymalizować zyski, ale jest to czas, żeby wykazać solidarność wobec własnych klientów.

Szansa dla polskich firm

Wicepremier wskazał, że kryzys związany z pandemią COVID-19 pokazał błąd polegający na przenoszeniu produkcji do odległych miejsc. Powiedział, że odwrócenie tego trendu jest szansą dla polskich firm.

Minister aktywów państwowych nawiązał też do jednego z głównych tematów Kongresu 590, jakim jest współpraca w ramach Trójmorza. Podkreślił, że kraje naszej części Europy powinny współpracować w zakresie bezpieczeństwa i podnosić konkurencyjność swoich gospodarek.

Kongres 590. Debaty i panele dyskusyjne

Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie zostało podzielone na dwie części: pierwsza odbędzie się w dniach 22-23 czerwca br. w Warszawie w tradycyjnej, stacjonarnej formule w centrum konferencyjnym Ptak Warsaw Expo, a druga będzie miała miejsce w październiku. Poza debatami odbędzie się przy tej okazji także wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

W ciągu dwóch dni odbędzie się ponad 50 różnych debat i paneli dyskusyjnych. Eksperci oraz zaproszeni goście będą rozmawiać między innymi o kryzysie energetycznym wywołanym agresją Rosji na Ukrainę, inwestycjach w odnawialne źródła energii, cyberbezpieczeństwie czy wymianie handlowej z krajami Trójmorza.

Posłuchaj
00:20 11803626_1.mp3 Jacek Sasin podczas Kongresu 590 (IAR) 

Kongres jest też okazją do prezentacji dla firm. Pierwszego dnia zaplanowano między innymi przedstawienie strategii Grupy Tauron do 2030 roku przez członków zarządu.

Posłuchaj
00:26 11803626_2.mp3 Jacek Sasin: dysponujemy wszelkimi atutami, żeby zachęcać inwestorów do przychodzenia do Polski (IAR) 

Wieloletnia tradycja

Kongres 590 od początku odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwsza edycja została zorganizowana w listopadzie 2016 roku w Jasionce koło Rzeszowa.

Nazwa wydarzenia - Kongres 590 - nawiązuje do prefiksu kodu kreskowego, którym w większości przypadków oznaczone są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce.

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem