more_horiz
Wiadomości

Polski dyplomata wezwany przez białoruskie MSZ. Złożył kwiaty na sprofanowanym cmentarzu AK

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2022 19:54
Rzecznik polskiego resortu dyplomacji Łukasz Jasina potwierdził, że charge d’affaires Polski na Białorusi Marcin Wojciechowski został wezwany przez tamtejsze MSZ. O wezwaniu Wojciechowskiego wcześniej poinformował białoruski resort spraw zagranicznych. Sprawa ma najprawdopodobniej związek ze zniszczeniem grobów żołnierzy AK na Białorusi. 
Charge daffaires Polski na Białorusi Marcin Wojciechowski został wezwany przez białoruskie MSZ
Charge d’affaires Polski na Białorusi Marcin Wojciechowski został wezwany przez białoruskie MSZFoto: Twitter/@PLinBelarus

Jasina zastrzegł, że MSZ nie komentuje szerzej doniesień o wezwaniu Wojciechowskiego do czasu uzyskania pełnej informacji.

W ostatnich dniach w Mikuliszkach w obwodzie grodzieńskim na Białorusi zrównana z ziemią została kwatera żołnierzy AK, poległych w 1944 roku. Nie pozostał żaden z 22 krzyży postawionych w tym miejscu pamięci.

Wojciechowski odwiedził zrównany z ziemią cmentarz

Ambasada Polski na Białorusi we wtorek poinformowała na Twitterze, że Wojciechowski złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach żołnierzy AK w Mikuliszkach - na cmentarzu, który został "barbarzyńsko zrównany z ziemią".

Polski resort dyplomacji poinformował we wtorek wieczorem, że do MSZ wezwany został chargé d’affaires Białorusi, któremu przekazano ostry protest w związku ze zniszczeniem cmentarza.

Czytaj także:

Zobacz również: Radosław Fogiel w "Sygnałach dnia"

kp

Zobacz także

Zobacz także