W Polsce cukru nie zabraknie. Krajowa Grupa Spożywcza uspokaja

2022-07-21, 19:13

W Polsce cukru nie zabraknie. Krajowa Grupa Spożywcza uspokaja
Polska nie jest narażona na brak cukru.Foto: Marek BAZAK/East News

Według prognoz Krajowej Grupy Spożywczej płynne dostawy cukru do sklepów powinny zapewnić nadwyżki gromadzone w magazynach. - Mamy w tej chwili ponad 160 tys. ton cukru - poinformował Grzegorz Ziółkowski, dyrektor departamentu logistyki w Krajowej Grupie Spożywczej.

- Dostawy cukru do sieci handlowych oraz innych partnerów realizowane są na bieżąco - poinformował prezes Krajowej Grupy Spożywczej Jan Wernicki. W skład tego podmiotu wchodzi m.in. spółka Polski Cukier mająca ok. 40 proc. udziału w krajowym rynku tego produktu.

Jan Wernicki, odnosząc się do informacji o problemach z bieżącym zaopatrzeniem w cukier w niektórych sklepach i sieciach handlowych, informował, że przyczyn należy szukać poza KGS.

- Jeżeli pojawiają się jakieś braki na półkach, to wynikają one prawdopodobnie z kłopotów transportowych bądź logistycznych naszych partnerów, którzy mają centralne magazyny i z nich dokonują dalszej redystrybucji cukru - powiedział prezes KGS, dodając, że spółka dostarczyła towary do magazynów zgodnie z planem i umową.

W sklepach nie zabraknie cukru. "Mamy w tej chwili ponad 160 tys. ton"

Według prognoz Krajowej Grupy Spożywczej płynne dostawy cukru do sklepów powinny zapewnić nadwyżki gromadzone w magazynach. - W kolejnym miesiącu na rynek trafić mogą także pierwsze partie towaru z tegorocznych zbiorów - dodawał Grzegorz Ziółkowski, dyrektor departamentu logistyki w Krajowej Grupie Spożywczej.

- Mamy w tej chwili ponad 160 tys. ton cukru. Biorąc pod uwagę dynamikę sprzedaży, którą mieliśmy w poprzednich miesiącach, do pierwszego tzw. cukru z kampanii powinniśmy zapewnić 100-proc. dostępność - mówił Grzegorz Ziółkowski.

Posłuchaj

Krajowa Grupa Spożywcza: dostawy cukru do sieci handlowych realizujemy na bieżąco (IAR) 0:17
+
Dodaj do playlisty

KGS: nie ma powodu do robienia zakupów cukru na zapas

Kierownictwo KGS uspokaja i zapewnia, że nie ma powodu do robienia zakupów cukru na zapas. Przypomina, że podobna sytuacja oraz nieuzasadniona panika miała miejsce dwa lata temu w pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa w Polsce. KGS tłumaczy, że zwiększony popyt na cukier w sezonie letnim jest naturalny i wynika z wykorzystywania cukru na przetwory, następnie wyraźnie spada.

Reglamentację przy zakupie cukru wprowadziły trzy duże sieci handlowe.

Krajowa Grupa Spożywcza jest największym podmiotem funkcjonującym na polskim rynku cukru - ponad 60 proc. dostaw realizują trzy spółki zarejestrowane w Niemczech.

Czytaj także:

pb

Polecane

Wróć do strony głównej