more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio partnerem kampanii BohaterON. Ruszyła VII edycja akcji

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 12:23
Po raz VII zainaugurowano ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjnąj BohaterON - włącz historię! W akcji każdy może okazać pamięć powstańcom warszawskim i realnie im pomóc. Polskie Radio jest partnerem kampanii.
Ruszyła VII edycja akcji BohaterON
Ruszyła VII edycja akcji BohaterONFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Z udziałem powstańców warszawskich, członków Komitetu Honorowego, Kapituły Nagrody BohaterONy 2022 oraz reprezentantów partnerów tegorocznej akcji, otwarto VII edycję kampanii "BohaterON" - włącz historię".

Opowieść o bohaterstwie

Polskie Radio jest partnerem medialnym kampanii. - Nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej - mówiła podczas uroczystości prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

- Opowieść o Państwa bohaterstwie, o Państwa zbrojnym zrywie, który zdecydował, że jesteśmy wolni, mówimy po polsku - jest niebywale istotne, żebyśmy mogli o tym mówić jako Polskie Radio - podkreśliła prezes. Jak wskazała, uczestnictwo w tej akcji, traktowane jest przez publicznego nadawcę, jako zaszczyt. 

Agnieszka Kamińska. Fot. PAP/Radek Pietruszka Agnieszka Kamińska. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Ponad milion kartek

BohaterON - Włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

W ramach akcji uczestnicy wysyłają kartki do powstańców, okazując im w ten sposób pamięć i szacunek. Do tej pory, w sześciu edycjach akcji wysłano ponad 1,25 mln kartek, a co trzecia z nich była zaadresowana do konkretnego powstańca.

"Powstanie nas wszystkich stworzyło"

- Wciąż musimy mówić o Powstaniu Warszawskim, o wartościach, które za nim stoją - powiedział na konferencji prasowej wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, który jest przewodniczącym Kapituły Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich.

Podkreślił, że "to powstanie nas wszystkich stworzyło, bo podtrzymało na lata polską wspólnotę". - Polska istnieje także dzięki państwa heroicznej postawie, państwa zaangażowaniu, dzięki powstaniu warszawskiemu, co do tego nie ma żadnych wątpliwości - dodał.

Minister kultury wskazał, że "tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak to jest ważne i może więcej osób jest to w stanie zrozumieć w kontekście tego, co się dzieje na Ukrainie".

Piotr Gliński. Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio Piotr Gliński. Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Nagroda dla portalu

W ramach kampanii przyznawane są też Nagrody BohaterON imienia Powstańców Warszawskich. W 2020 roku laureatem nagrody w kategorii "Dziennikarz" został zespół Portalu PolskieRadio.pl za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat Bitwy Warszawskiej.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:47 Bohateron prezes.mp3 Agnieszka Kamińska o kampanii BohaterON (IAR)

Inauguracja VII edycji kampanii BohaterON. Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio Inauguracja VII edycji kampanii BohaterON. Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

fc

Zobacz także

Zobacz także