more_horiz
Wiadomości

Przed nami burzowa noc. Zagrzmi niemal w całym kraju. Sprawdź prognozę

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 20:14
Noc z piątku na sobotę może być niespokojna. Z zachodu na wschód będą przemieszczały się deszcz i burze z gradem - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Iwona Bazyluk. W nocy będzie za to dość ciepło, w centrum kraju nawet 20 stopni Celsjusza. 
Prognoza pogody. W nocy burze nad całą Polską
Prognoza pogody. W nocy burze nad całą PolskąFoto: Shutterstock/REDPIXEL.PL

W nocy na południowym wschodzie i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Tam wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

Temperatura minimalna od 13 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, na wschodzie 16-17 stopni, a najcieplej 19-20 stopnia w centrum kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum umiarkowany i porywisty północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

W sobotę koniec upałów

W sobotę niemal w całym kraju będzie już chłodniej. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Można się tam spodziewać przelotnych opadów deszczu, miejscami burz z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza nad morzem, 20 na północnym wschodzie, do 24-25 w centrum. Najcieplej będzie na południowym wschodzie - do 32 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, lokalnie porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Posłuchaj
00:50 11877182_1.mp3 IMGW ostrzega przed groźnymi burzami (IAR)

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także