more_horiz
Wiadomości

Wypadek z udziałem busa w woj. lubelskim. 11 osób trafiło do szpitala

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 16:45
W miejscowości Puszno Skokowskie (woj. lubelskie) kierujący busem obywatel Ukrainy na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa. W wyniku czego doszło do zderzenia z drugim samochodem. 11 uczestników wypadku przewieziono do szpitala. - Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym - przekazała lubelska policja.
Bus uderzył w samochód. 11 osób trafiło do szpitala
Bus uderzył w samochód. 11 osób trafiło do szpitalaFoto: pilicja

Około godziny 10.00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w Pusznie Skokowskim (gmina Opole Lubelskie) doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym marki Skoda. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że jadący od strony Stanisławowa busem 27-letni obywatel Ukrainy przewożąc 7 pasażerów, na skrzyżowaniu drogi nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Skodą 45-letniej mieszkance powiatu kraśnickiego doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Siła uderzenia była tak mocna, że mercedes przewrócił się na bok. Wszyscy podróżujący busem, jak również trójka osób podróżujących skodą, zostali przewiezieni do szpitala, gdzie poddawani są badaniom lekarskim.

Posłuchaj
00:23 11878493_1.mp3 11 osób rannych w wypadku na Lubelszczyźnie (IAR)

Zablokowana droga

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że obydwoje kierujący pojazdami byli trzeźwi. Droga, na której doszło do zderzenia jest zablokowana. Funkcjonariusze kierują ruch na objazd przez Stanisławów i Ludwików. W trakcie prowadzonego postepowania funkcjonariusze będą ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Czytaj także: Alkohol, narkotyki i przemęczeni kierowcy. Mroczne strony branży przewozowej>>>

Policjanci apelują o ostrożną, odpowiedzialną jazdę i respektowanie przepisów ruchu drogowego. Nie stosując się do znaków drogowych stwarzamy niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu.

Czytaj więcej:

policja.pl/pkur

Zobacz także

Zobacz także