more_horiz
Wiadomości

Ranni w wypadku w Chorwacji przylecieli do Polski. Dyrektor szpitala MSWiA poinformował o ich stanie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 17:46
Zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie doktor Artur Zaczyński poinformował, że stan zdrowia przywiezionych dzisiaj pacjentów, rannych w wypadku w Chorwacji, jest stabilny. Samolot z 10 osobami rannymi w wypadku polskiego autokaru wylądował w Warszawie, a następnie udał się do Poznania. Pacjenci z chorwackich szpitali trafią teraz do lecznic w Polsce.
Doktor Artur Zaczyński: stan zdrowia pacjentów przywiezionych z Chorwacji jest stabilny
Doktor Artur Zaczyński: stan zdrowia pacjentów przywiezionych z Chorwacji jest stabilnyFoto: PAP/Paweł Supernak

Dr Artur Zaczyński powiedział, że kolejni pacjenci mogą być przetransportowani z Chorwacji najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia.

- Jeżeli tylko będzie wytypowana grupa kolejnych osób, takie transporty będą realizowane. Będą to pojedyncze transporty bądź wieloosobowe. W zależności od statusu pacjentów - powiedział lekarz.

Zaczyński podkreślił na briefingu po przylocie wojskowej Casy, że polskie służby medyczne są w codziennym kontakcie "z lekarzami ze wszystkich szpitali". - Codziennie dostajemy raporty, a (...) minister zdrowia Chorwacji jest w kontakcie z naszym ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim - powiedział.

Ranni w wypadku w Chorwacji. Lekarze kontrolują sytuację

Początkowo do Polski miało przyjechać 13 osób. - Dostaliśmy raport ze szpitala w Varażdinie i Zagrzebiu i troje pacjentów, którzy byli planowani przez nas podczas tego rekonesansu sobotniego i w porozumieniu z lekarzami chorwackimi mieli być transportowani - ich stan zmienił się na tyle, że nie nadają się do transportu lotniczego w dniu dzisiejszym - mówił wcześniej dr Artur Zaczyński. Dodał, że ich stan jest stabilny, ale wymagają oni dodatkowej diagnostyki. Pacjenci, którzy dzisiaj wrócili do kraju, pojadą na dalsze leczenie do szpitali w województwach mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim.

W sobotę autobus z polskimi pielgrzymami, jadącymi do Medjugorie, w okolicach Zagrzebia na autostradzie A4 z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i wpadł do rowu. Zginęło 12 osób, a 32 osoby zostały ranne.

Posłuchaj
00:30 11884025_1.mp3 Doktor Artur Zaczyński o stanie zdrowia pacjentów przywiezionych z Chorwacji (IAR)

Czytaj także:

Zobacz: wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz w Programie 3 Polskiego Radia

ASP

Zobacz także

Zobacz także