more_horiz
Wiadomości

"Razem jesteśmy silniejsi". Życzenia z całego świata dla polskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 12:04
Ministerstwo Obrony Narodowej dziękuje żołnierzom z innych krajów za życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia obchodzimy je na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej nad bolszewikami z 1920 roku.
Żołnierze z całego świata składają życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego
Żołnierze z całego świata składają życzenia z okazji Święta Wojska PolskiegoFoto: TT/@MON_GOV_PL

"Zachęcając do wspólnego świętowania, jednocześnie dziękujemy za wszystkie życzenia, które w dniu swojego święta otrzymują żołnierze Wojska Polskiego. Zarówno te płynące z Polski, jak również życzenia od naszych sojuszników" - czytamy we wpisie Ministerstwa Obrony Narodowej na Twitterze.

"Dziękujemy za waszą służbę"

"Od nas wszystkich z amerykańskiej kompanii medycznej dla wszystkich polskich żołnierzy: wszystkiego najlepszego z okazji Święta Wojska Polskiego! Pozdrawiam wszystkich polskich żołnierzy ze Sri Lanki. Życzę wam dalszych sukcesów z okazji Święta Wojska Polskiego. Najlepsze życzenia dla wszystkich polskich żołnierzy! Życzymy wszystkim polskim żołnierzom wszystkiego najlepszego z okazji Święta Wojska Polskiego, pozdrowienia z Tanzanii! Życzę szczęścia naszym polskim sojusznikom w dniu Święta Wojska Polskiego - razem jesteśmy silniejsi! Do naszych polskich przyjaciół: dziękujemy za waszą służbę!" - napisano w twitterowym wpisie. 

Szef MON: 15 sierpnia oddajemy hołd triumfowi oręża polskiego nad bolszewikami

Wcześniej wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, składając życzenia żołnierzom z okazji Święta Wojska Polskiego, we wpisie na Twitterze przypomniał, że 15 sierpnia oddajemy hołd triumfowi oręża polskiego nad bolszewikami, a po ponad stu latach rosyjski imperializm znów zaatakował. 

Polskie Radio będzie dzisiaj obszernie relacjonować obchody Święta Wojska Polskiego, rocznicy tzw. Cudu nad Wisłą oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na antenach publicznego nadawcy pojawią się m.in. specjalne audycje oraz relacje z uroczystości państwowych i kościelnych z całej Polski. Nie zabraknie dyskusji o historycznych i kulturalnych aspektach tych wydarzeń.

Posłuchaj
01:01 11890475_1.mp3 Żołnierze z innych krajów złożyli życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego (IAR)

W tym ważnym dla Polaków dniu publiczny nadawca emitować będzie również pieśni patriotyczne. Polskie Radio zaprasza także do odwiedzenia specjalnego serwisu bitwawarszawska1920.polskieradio.pl - jednego z największych serwisów internetowych poświęconych tej tematyce.

***

Czytaj więcej:

nt

Zobacz także

Zobacz także