more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia: kolejni poszkodowani w wypadku w Chorwacji wracają do Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 13:58
Do Polski przyleci w środę kolejnych trzech pacjentów, którzy ucierpieli w wypadku autokaru w Chorwacji – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Do Polski przewieziono wcześniej 14 osób , których obrażenia pozwalały na transport.
Do wypadku polskiego autokaru doszło 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji
Do wypadku polskiego autokaru doszło 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy ChorwacjiFoto: PAP/PIXSELL/Zeljko Lukunic/

"Do Polski sprowadzamy dziś kolejnych trzech pacjentów z Zagrzebia, którzy ucierpieli w tragicznym wypadku autokaru. Do Chorwacji poleciał po nich samolot LPR. Wszyscy są w stanie stabilnym. Jeżeli stan pozostałych pacjentów na to pozwoli, wkrótce kolejny lot" – napisał szef Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Do wypadku polskiego autokaru doszło 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne.

Wszystkie ofiary to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorie.

Biuro podroży "U Brata Józefa", które zorganizowało tragiczną w skutkach wycieczkę do Medjugorie, działało bez wpisu do rejestru organizatorów turystyki. Mazowiecki urząd marszałkowski skierował sprawę do organów ścigania.

Czytaj także:

fc

 

Zobacz także

Zobacz także